Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Leveszitek a cipőt otthon?

Leveszitek a cipőt otthon?

Figyelt kérdés
Milyen padlóburkolatotok van?Cipővel, papuccsal melyik helyiségbe szoktatok bemenni?
2013. okt. 24. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Előszobában leveszem a cipőt. Ha sáros, piszkos, akkor már az ajtó előtt. Szobában nem járkálok cipőben, hamar bepiszkítja a szőnyeget. Ha pl. fa padlóburkolatunk lenne, akkor sem járkálnék cipőben a házban. Hidd el, egészségtelen is, a lábnak az a jó, minél sűrűbben van cipő nélkül.
2013. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jóhogy levesszük! Én mezitláb szeretek mászkálni a lakásban. Cipővel nem megyünk sehova. Mindenféle padló van nálunk, kivéve padlószőnyeg.
2013. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 DeAnn válasza:
71%
A konyhában járunk max cipőbe, mert ott van a bejárat, egyébként szinte mindenhol szőnyeg van. A szoba előtt tesszük le a papucsot.
2013. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
a konyhában veszem le (oda nyílik a bejárati ajtó), bent parketta van, rajta szőnyeg.
2013. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Levesszük, de semmi tisztaságmánia nincs benne. Nincs tiltott zóna. Kényelmesebb a papucs, s nem is jó egész nap cipőben lenni.
2013. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A bejáratnál leveszem, illetve van az első és hátsó bejáratnál is egy kilépő papucsom, amit akkor húzok fel, ha az udvarra járok, egy, amit bentre a hideg padlós helységekbe, egyébként mezitláb.


Padlóburkolat is van sokféle. Linóleum, járólap, laminált padló, szőnyegek.

2013. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Leveszem a cipőt, mert kényelmesebb papucsban, de ha például felöltöztem már, és vissza kell szaladnom valamiért, simán bemegyek bármelyik szobába cipőben. Nem mászkálok olyan helyen, ahol sáros lehetne, az autó és a bejárat között mindenhol legfeljebb néhány lépést teszek meg a betonon. Az edzőcipőmet, amiben terepre, kirándulni, kertbe is megyek, mindig leveszem a bejáratnál.
2013. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Még szép, hogy leveszem a cipőt. Szobapapucsban járkálok otthon.
2013. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Mikor hogy. Ha otthon vagyok, általában mezítláb, de ha valamiért felugrok egy félórára, akkor nem feltétlen veszem le a cipőt. És bármelyik helyiségbe bemegyek cipővel.

A páromnak volt az összeköltözésünk elején egy próbálkozása, hogy akkor ő most kitakarított, úgyhogy a szoba előtt még a papucsot is vegyem le. Merthogy a lakás van értünk, nem mi a lakásért. Azaz nem akar gyakran takarítani.

Az én felfogásom viszont ugyanúgy az, hogy a lakás van értünk, épp ezért azt csinálok, amit akarok és olyan öltözékben, amilyenben akarok. Mivel egyébként tisztaságmániás vagyok és maximum kétnaponta kitakarítok, nincs kosz. Azon a rettenetes 30 négyzetméteren meg 5 perc végigtolni a porszívót.

(A másik mániám egyébként a fehér, a párom azzal se értett egyet, hogy a fürdőben minden fehér legyen, még a szőnyeg is - hiszen bemászkálunk cipőben!, de az is mindig tiszta, tekintve hogy szintén maximum kétnaponta megy a mosás tetejére. Én így érzem jól magam és most, hogy látja hogy nem olyan vészesen sok munka, ő is :) )

2013. okt. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Előszobában leveszem. A hálószobákba papucs nélkül járkálunk, máshol ahol nincs szőnyeg (járólap), ott pedig papucsban.
2013. okt. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!