Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elképzelhető, hogy a kimosott...

Elképzelhető, hogy a kimosott ruháknak egy idő után dohos-avas szaga van az öblítőtől?

Figyelt kérdés

Rengeteget mosok, de megvárom míg teljesen megszárad, van amit szárítógépbe is beteszek, tehát nem teszem el nedvesen a ruhákat. Most viszont egyre több tiszta ruhát veszek úgy elő a szekrényből, hogy büdös, olyan avas szaga van. Volt egy idő, hogy mandulás öblítőt használtam, lehetséges, hogy attól? Például most az összes ágyneműhuzatot újra kellett mosnom :(

Nem dohányzunk, sokat szellőztetek, tiszták vagyunk, ezért sem értem :(


2013. jún. 14. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem nem az öblítőtöl van.

Nálunk is, azok a ruhák, amiket ritkán használok, nem veszek elő, mikor előveszem a szekrény mélyéről sokx furi, dohos szagúak. Inkább csak attól, h sokat áll a szekrényben, nem??

Vagy nálunk mondjuk elég nagy a levegő páratartalma, télen szinte olyan volt, mint egy üvegház, az is lehetett az ok.

2013. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én arra tippelnék, hogy a mosógép a ludas. az teszi bele ezt a szagot, de az öblítő egy ideig el tudja nyomni.
2013. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Főzd át a mosógépet ecettel.
2013. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

95 fokon trisóval mosd át (10-20dkg), utána 4-5dl hypóval 30 fokon.

az ecet itt nem sokat fog érni. a mosó és öblítőszerekből lerakódnak és bomlanak a szerves maradékok, ettől lesz büdi a mosógép, ami aztán a ruhákba is átmegy.

2013. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:

Esetleg régi szekrény is lehet ludas...

Az enyém már 20+ éves, nem tömör fa, hanem rétegelt lemez vagy mi szöszből van. Évente többször muszáj vagyok átmosni szódabikarbonás, fertőtlenítős vízzel, mert egyfajta jellegzetes szekrényszag lesz egy idő után benne. Nem tudom ennél jobban leírni, a lényeg, hogy kellemetlen. Ez egy ideig-óráig segít, de persze a problémát nálam a csere oldaná meg.

Addig marad az átmosás, esetenként potpurri.

2013. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én elképzelhetőnek tartom. Egy öblítővel én is így jártam. Se előtte, se azóta nincs dohos, poshadt szaguk a ruháknak, akármennyit is állnak a szekrényben, de amíg azt az öblítőt használtam, minden vele öblített ruhának poshadt szaga volt. Két-három mosás után szerencsére már az öblítőre gyanakodtam, lecseréltem, igazam lett. Ki is dobtam az öblítőt, pedig szinte még tele volt.
2013. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó segítőtől kérdezném, hogy esetleg emlékszel-e arra, hogy milyen öblítő volt?


Vettem trisót, átmostam a gépet. Egyébként a gép nem büdős! 2 hónapja vásároltuk, persze sokat mosok, de én a trisós meg ecetes átmosásr csak 3-4 havonta szoktam elvégezni. Ennél a gépnél még 1x sem volt, mert azt gondoltam, hogy eléggé új :( A szódabikarbónás tippet is köszönöm, tehettem volna be szódabikarbónás párnácskákat, állítólag a hűtőnél meg a cipős szekrénynél is be szokott válni.

Azért állok értetlenül a dolog előtt mert mikor elteszem a ruhákat a szekrénybe jó illatúak, és eltelik egy kis idő és mintha megavasodna. De nem mindegyik.... Ezért gondoltam az öblítőre.

Ma kaptunk Tesóméktól egy halom gyerekruhát, olyan ami tudom, hogy nem volt unokaöcsémen vagy fél éve, és mindnek olyan finom illata van! Én ha egy fél évvel ezelőtti ruhát vennék elő.... pfffffff :(


Ma úgy mostam, hogy felhígítottam az öblítőt is meg a mosószert is. Egyébként dreft sensitive-t használok meg quanto görög illatot, a gyerekek miatt olyan kellemesen babás az illata a ruháknak. Csak néha elcsábulok, hogy más öblítőt válasszak.

Próbáltam már a mosódió-mosószóda-ecetes mosást is. Bármennyire természetbarát én mégis inkább azt szeretem ha illatos a ruha :)


A szekrényünk is új, mármint az egész lakás max 8 éves.

Szóval továbbra is az öblítőre gondolok, silan vagy lenor mandulás volt, sensitive és mandula van az elején.

2013. jún. 16. 23:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Emlékszem persze, nagyon megmaradt bennem, hisz direkt ezt az illatot kerestem ,és ez lett a vége. Lenor-tropical fresh. Nem tudom, hogy jól írtam-e le a nevét:) Az eurosban vettem régóta az öblítőket, egyszer belefutottam ebbe az illatba, bele is szerettem, de többször nem találtam már ott, így sima boltban kerestem. Meg is vettem. Kár volt.:( Akkor megfogadtam ,hogy nem veszek sima boltban lenort. Mondjuk nem is nehéz betartanom, mert már öblítőt sem használok. Kerestem tartós illatú folyékony mosószert. Találtam is. A bonux illatának milyensége és tartóssága is tökéletesen kiváltja az öblítőt.De ez már nem tartozott ide, bocs:)
2013. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!