Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az utóbbi két mosásnál az...

Az utóbbi két mosásnál az vettem észre, hogy a ruháknak nincsen jó illata, olyan kellemetlen, mintha enyhén dohos szaguk lenne?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
nézd meg nincs-e a mosógépben döglött patkány
2013. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mosd át üresen ecettel,legalább 60 fokon.Én 95 fokon járattam.
2013. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem első, de nem találtam benne :-)

Kedves második, köszönöm szépen a válaszod!Az öblítő rekeszbe öntsem az ecetet? És abból mennyit?

2013. febr. 3. 13:52
 4/12 anonim válasza:
Lehet kapni mosógéptisztító szert.Ha ecettel mosatod át öntsd bele egy litert a dobjába.
2013. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is átmostam, először hypoval, majd pár nap múlva trisóval is, magas hőfokon.Ami még nagyon használt (felül töltős gépnél): mosd át Domestosos szivaccsal a felső, gumi részt is, amilyen alaposan csak tudod.
2013. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor én is kipróbálom!
2013. febr. 3. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Én 1 l-t öntöttem a dobjába,kicsit hagytam állni és úgy inditottam el.Rengeteg trutyit kihozott.Utána vedd ki a szürő részt,takarítsd ki.Én azt sajnos nem tudom,beletört-em a kis fogókáját,úgyhogy ehhez szerelő kellesz! :(
2013. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyet pedig a DM-ben lehet kapni

[link]

2013. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaa,csak az 750ft ,az ecet meg 150 és lehet,hogy még a hatás is jobb! :))
2013. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8. (15:15-ös vagyok)

Amúgy meg jobb megelőzni a bajt:


Lidl-ben lehet kapni Lidl W5 vízlágyító tablettát, nagyon olcsó: 51db-os 1000Ft.


Használj ilyet, soha nem lesz koszos a géped: sem vízkő, sem penész, sem kellemetlen szagok.


Gondolom ilyenekkel tisztában vagy, hogy a mosógép ajtaját nyitva kell hagyni mosás után, az ajtógumiból kitörölni az ottmaradt vizet, mosószeradagolót is kivenni, szárazra törölni a helyét is.

Soha nem öntünk tömény vegyszert a mosógépbe, mert csak lerakódik.

Mosáskor a kimért 75 ml Ariel gélt beleöntöm közel 1 liter vízbe, összerázom. Amikor a gép ereszti magába a vizet, akkor hozzáöntöm a mosószeradagoló rekeszbe, amelyikbe megy a víz. Ugyanez vízlágyítónál is. Illetve öblítőszer alkalmazásakor is: amikor utoljára öblít, ugyanígy higítva hozzáöntöm abba a rekeszbe, amelyikbe látom, hogy folyik a víz.


Ha eddig nem így mostál, akkor ne csodálkozz, hogy valami lerakódott, és elkezdett penészedni a géped.

Pl. én az Ariel kapszulával is úgy mosok, hogy 1 literes üvegbe beleteszem és feloldom, majd amikor ereszti a gép a vizet, akkor öntöm hozzá. Így a mosás kezdetétől hatékony.

Miért?

Pamut gyors program (nem a 30 perces) kb. 15 percet mos, a többi 50 perc öblítéssel telik el. Ariel kapszula kb. 6-8 perc alatt oldódik fel. Mi is történt? A mosás fele elment a semmibe, értelmetlen, hiszen a 15 perc mosásból 8 percig nincs benne a mosószer.

Szóval mindent felkell oldani, aki nem így csinálja előbb-utóbb szembesül azzal, hogy büdös lesz a gépe.

2013. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!