Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sokan miért tartják hülyeségne...

Sokan miért tartják hülyeségnek a napi porszívózást?

Figyelt kérdés

Pl lehet valakinek olyan szőnyege van amin nagyon meglátszik

A másik meg a konyhából is bevihetsz papucson vagy zoknin kis ételmaradékokat és ha soknnapig ott marad akkor szépen ellemnek a hangyák


2013. máj. 28. 15:58
 1/9 anonim válasza:
Nem kimondottan hülyeség, csak olyan, mint vizet hordani a tengerbe. De ha valakit az nyugtat meg, hogy nincs egy pihe sem a szőnyegén, akkor porszívózzon minden nap.
2013. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kb fél évente porszívózok a szobámban, és szoktam is itt kajálni, de hangyával még nem találkoztam.
2013. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor már egyszerűbb a konyhában és a hideg burkolattal ellátott helyiségekben gyakrabban söpörni, felmosni, hogy a morzsák és ételmaradékok ne kerüljenek be a szobába a szőnyegre.
2013. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak az nem érti a napi porszívózást, akinek nincs a lakásban 3 kisgyereke (a legnagyobb sincs még ötéves sem), egy kutyája meg egy macskája. :-) Amíg ők nem voltak, nekem sem kellett naponta porszívóznom, most meg akár kétszer is elő kell vennem egy nap, ez van. :-)
2013. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, de nem porszívózok, csak hetente egyszer. Egyrészt nem jó a nagyon steril környezet, mert attól lesz allergiás a porra a gyerek.

De nálunk a szobában csak játszhatnak, de enni és inni senkinek nem lehet. Ha éhesek, akkor esznek a konyhában.

2013. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na nálunk itt a különbség az előző háromgyerekes anyukával: mi nem is tudunk a konyhában enni. Inkább csak főzőfülke, mint konyha, oda nem lehet betenni asztalt, de még csak egy pultot se. Az étkező pedig egyben van a nappalival. Ráadásul esténként én inkább engedem nekik, hogy mesenézés közben a kanapén egyenek, mert sokat vagyok egyedül velük és amíg a picivel vagyok elfoglalva (szopi, altatás) addig a két nagyobb nem balhézik, hanem csöndben vacsorázik. De ha az asztalnál esznek is, egy kétéves még csak leejt ezt-azt, leszóródik egy kis morzsa, stb., azt meg úgyis porszívózom.

Az emeleten, ahol a gyerekszoba meg a háló van, ott én is csak hetente 2-szer porszívózok.

2013. máj. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:

Ezt a konyhából a szobába morzsa ill. egyéb behurcolást általában úgy szokás megelőzni, hogy ahol nincs szőnyeg, ott papucsban, ahol van ott meg zokniban közlekedik az ember... legalábbis nálunk... :)

De persze ahány ház, annyi szokás.:)

2013. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi lakásunkban pl. nincs szőnyeg és világos a parketta, nameg persze minden nap van szellőztetés-és az ablak az utcára néz. Minden nap kell porszívóznom, különben úgy néz ki a lakás, mint egy homlesstanya. A felmosás magában azért nem lenne elég, mert csak tologatnám a koszt vele. A sepregetés ugyanez. Alaposabban lehet takarítani, ha először összeszedem géppel a szöszöket.
2013. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utolsóval teljes mértékben egyet értek!

vegyes színű szőnyegem van és porszívózás után eltelik 20 óra utána egyes részein úgy néz ki mintha nem porszívóztam volna 1 hete

2013. máj. 31. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!