Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha egy zuhanyrózsaszerűséggel...

Ha egy zuhanyrózsaszerűséggel forró vizes mosogatószert keringtetek a mosogatóban az edényekre, akkor az kb. olyan hatásfokú mintha gépi mosogatást csinálnék?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 12:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Kikérem magamnak a saját cicám nevében! Adj neki olyat, amit szeret, a tányérja feneke is kikopik, olyan fényesre nyalja!! :))

A mosogatógépben szerintem a nyomás is nagyobb, mint amit egy zuhanyrózsával produkálsz, és ugye kézzel nem tudunk 60 fokon mosogatni. Ráadásul, ahogyan előttem írták, ha kipróbálod, egy adagot a gép mennyivel mosogat el öblítéssel mindennel, Te ugyanazt az edénymennyiséget nem tudod kézzel ugyanannyi vízzel elmosni. 1. Eleve alacsonybb hőfokú vízzel kezdesz, s a víz hűlik. Mire a zsírosabb tételekhez érsz, éppen elhűlik a mosogatóvized. S akkor még nem öblítettél.

2. Ha folyóvízben mosogatsz, akkor meg nem is kell nagyon hasonlítgatni, kézi mosogatásnál jóval több vizet használsz, ez nem is kérdés.

És akkor még nem beszéltünk arról, ha régebbi a bojler, többet fogyaszt, mint a mai mosogatógépek, hogy azt a néhány liter vizet megmelegítsék.

Szóval kézzel:géppel, 0:1 utóbbi javára.

S ha a cica tisztára nyalta, a mosogatógép még fertőtleníti is, akár egy tányérból is ehettek! :))

2013. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát ha te állóvízben mosogatsz az a te dolgod, de az emberek nagy része folyó vízben mosogat, de legalábbis úgy öblít. Én gusztustalannak tartom az állóvízben pepecselést, még akkor is, ha nem a pörköltes fazékkal kezded.


Egyébként egy 70 fokos programot kézzel megnézném hogy csinálsz meg. Na meg a mosogatógép eleve zárt így nem spriccel a zuhanyrózsa minden irányba, meg az se mindegy, hogyan helyezed el az edényeket stb.

2013. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Azért az fix, hogy a mosogatógépek is alaposan túl vannak árazva. Egy vízmelegítő, egy szivattyú, és egy szekrény az egész. Nem tudom, hogy van-e lehetőség arra, hogy egy külső előmelegített vizes (gázbojler, napkollektor, stb) illetve egy külön hidegvizes csatlakozásra (öblítéshez) ahelyett, hogy mindent maga melegít fel a hideg vízből.
2013. ápr. 10. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!