Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házilag készített mosószer?

Házilag készített mosószer?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalataitok nektek akik próbálták vagy éppen használják?tényleg megéri vele kínlódni? rendesen kimossa a ruhát? 3 éves fiam rendszeresen leeszi magát és bizony szinte mindig van estére zsírfolt a ruháján. azt is kimossa rendesen?

#folt #mosószer #házilag készített mosószer
2013. márc. 25. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem egészen értem , hogy hogyan akarsz házilag mosószert készíteni . A boltokban kapható trisó és mosószóda tökéletesen megfelel , és nem is nagyon drága , illetve sokkal olcsóbb a mosóporoknál . A házilag készített mosószerek közül ma már csak a hamulúgos mosószert lehet jó minőségben elkészíteni , de arra a mai háziasszonyoknak nincs idejük . A trisó-mosószóda kombináció tényleg jól kimossa a ruhát és elárulom , hogy a boltokban kapható szinte valamennyi mosópor ezeket az alap-vegyszereket tartalmazza . Ezen kívül szennyeződés-vivő anyagokat , illatanyagokat , esetleg enzimeket és optikai fehérítőszereket tartalmaz , és sok-sok ún. töltőanyagot , mert a gyártóknak is meg kell élni valamiből .
2013. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kedves Imre.titkon reméltem hogy ír a kérdésemre mert több válaszát is olvastam.olvastam a neten hogy lereszelt szappanból és desztillált vízből lehet folyékony mosószert készítenni.környezet barát és pénztárca kímélő megoldásnak tüntetik fel.érdekelne az ön véleménye.mit gondol erről a "mosószerről" ami szappanból és desztillált vízből készűl.és a másik kérdésem hogy a mosógépben nem rakódna le a szappan?
2013. márc. 25. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

mosószappan reszelék+ mosószóda jó kombináció, mi sokszor használtuk. lehet mosószappan pelyhet is kapni (neten)40 foktól ajánlják, mert ott már jól oldódik. mosószereknek is van szappan tartalmuk.

deszt vízzel nem tudom hogy folyósítják, mert a folyékony szappant más lúggal készítik, mint a szilárd szappant

2013. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

"olvastam a neten hogy lereszelt szappanból és desztillált vízből lehet folyékony mosószert készítenni."


Nem kell ahhoz semmit adni, sőt nem is új találmány. Nagyanyám 35-40 évvel ezelőtt még reszelte a mosószappant a forgótárcsás mosógépbe, és azzal mosott!

:D

2013. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Pici baj azért van a technikával, mert nagyon tud habzani, és ezt a mai automata mosógépek nem szeretik...

:)


Viszont tök jó a modern tudomány: először környezetvédelmi okok miatt kivonták a foszfátot a mosószerekből, aztán megvetetik a háziasszonyokkal külön szép dobozban Calgon néven!

:(

Kicsivel később pedig ajánlgatták a mosószódával dúsított mosószereket, pedig csak a szóda kell, a csilivili doboz és az adalékok nem...

2013. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A nagyon zsírfoltos terítőimet bekenem folyékony mosogatószerrel és egy kevéske állás után bevágom a mosógépbe! Az a jó mosogatószer amivel tökéletesen el lehet mosogatni akkor erre is jó!
2013. márc. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
A szappanpehely használata valóban az egyik legrégebbi mosószer , ami színes ruhákhoz is alkalmazható . Javaslom azonban , hogy trisó-t is használj mellé , mert a szappan magában nem eléggé lágyítja a vizet . Kivétel az alföldi régió ,mert ott lágy a víz . A szappanpelyhet kevés langyos lágy vízben ( ami természetesen lehet desztillált víz is ) fel kell oldani . A mennyiséget elég nehéz megadni , mert a ruha szennyezettségétől függ . De egy közepesen szennyezett ruhához , a mosógép kapacitásától függően ( általában 3-4 kg száraz ruha ) 6-8 evőkanál szappanpehely szükséges . Trisóból is egy-két evőkanál . Az öblítő helyére 2-3 evőkanál 10 %-os ecetsav hígítva kevés ( 1 dl. ) vízzel . Egy próbamosást mindenképpen végezz , és nézd meg mennyire lesz tiszta a ruha . Ha eléggé , akkor ez a mennyiség nem fogja a környezetet károsítani . A vidéken élők , amint azt írtam a mosószóda helyett használhatnak hamulúgot is , de a fahamu vízben való feloldása és ülepítése után annak szűrése is eléggé macerás . Ha megszokod ezt a mosási módszert , nem fog több "macerával" járni , mint a mosóporok használata . A fehér ruhákhoz azonban a szappanpehely használata helyett a mosószóda használatát tudom javasolni . ( Adagolása a csomagolóanyagon . )
2013. márc. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
A mosószóda roncsolja az elasztán szálakat.Tehát a fehérneműk gumis részeit.
2013. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as ! Teljesen igazad van , ezért javasoltam a trisó használatát , és mosószóda használatot csak a fehér mosó textíliáknál ( ágynemű ,törölköző , konyharuha stb. ).
2013. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

Ahogyan a válaszokból is látszik, teljesen felesleges bajlódnod vele. Olcsónak tűnik, de nem éri meg. Hatékonyságban ugye nem gondoljuk, hogy nagy gyártók fejlesztőlaboratóriumával felvehetjük a versenyt, amikor összekeverjük a trisót, a nátrium-perkarbonátot meg a mosószódát, vegyítjük egy kis illóolajjal, meg szódabikarbónával. Atyaég! Neeee! Ami az árát tekinti, van egy sokgyerekes anyukakör a közelemben, akik szentül hiszik, hogy ezzel megváltják a világot, meg hogy milyen olcsón mosnak, és kiderült, hogy kb. ugyanannyiért mosnak, mintha Arielt v. Persilt használnának.


Jó, hogy nem lent termesztenek, hogy pólót csináljanak a gyereknek, nehogy gazdagodjon a pólógyártó!

2013. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!