Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szőnyeg tisztítás kérdés?

Szőnyeg tisztítás kérdés?

Figyelt kérdés
kutya pisi szagot hogy lehet ki mosni a szőnyegből?

#szőnnyeg
2013. febr. 15. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először sima vizet használj , úgy hogy a szőnyeg alá egy nedvszívó ruhát tegyél és felülről ( a flór rész felől ) a vizet kefével ütögetve vidd be a szőnyegbe . Ha már a foltot nem látod , akkor bármilyen szőnyegtisztítót használhatsz , az azokon leírt útmutató szerint . Ha csak a szagot akarod eltüntetni , akkor a ruhák szagtalanítására készített termékek közül bármelyiket használhatod .
2013. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel eltüntetheted a szagot és a foltot is. Csak ne szivacsot, hanem puha kefét használj.
2013. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,nyáron kimostuk kefével egyszer ecetes vízzel és egyszer mosóporos vízzel,de mindig büdös.
2013. febr. 15. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ecetes víz a kutya vizeletében lévő ammóniát ammónium acetáttá alakította . ( Majd ez kapcsolódott a szőnyeg flór részéhez kémiailag . ) Ezt csak többszöri langyos vizes , öblítéssel tudod eltávolítani . Házilagos módszerrel használhatsz még szódabikarbonás behintést , majd porszívózást , vagy 1 %-os hidrogénperoxidos átitatást , de ennél előzetes színpróba szükséges .
2013. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szőnyeg hátoldalán kipróbálod,hogy a folyékony (flakonos) Wanish nem szedi-e ki a színét. Száraz mosogatószivacsra ráöntesz a tisztítószerből és a tömény emulzióval átcsutakolod a szőnyegedet. Nem kell kiöblíteni,ha megszáradt a szőnyeged akkor körömkefével átkeféled. Ha megengedheted magadnak akkor nagyon szép lenne az egész szőnyeged,ha (ahol nincs macskapisi és kutyapisi)ott vizezett Wanish-sal teszed ezt. A művelet után nem marad szag.
2013. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a nyáron kiterítettem az udvarra slaggal ,mosószerrel ,szőnyegtisztítófolyadékkal többszörösen kimostam.Megszenvedtem vele de tök jo illata lett.Ráadásul visszajött az eredeti színe is.Ja és én a szivacsot ajánlanám ,mert az első keféspróbálkozásom kissé megkoppasztotta egy kis helyen.
2013. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!