Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyorsabban száradnak a ruhák,...

Gyorsabban száradnak a ruhák, ha kétszer is kicentrifugázom?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 11:21
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
Elvileg igen. De így télen a fűtőtestre való fölhelyezés többet ér, föltéve ha nem olyan forró hogy odaolvadjon a műszálas.
2013. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egzaktul megválaszolva a kérdést: igen. Viszont elgondolkodtató, hogy megéri-e. Az első centrifugáláskor a ruhák víztartalmának nagyjából 95%-át távolítod el a ruhákból, a következő centrifugázáskor pedig még kb. 1 %-ot. Tehát úgy is fogalmazhatnánk, hogy a második centrifugázás az elsőhöz képest 95x rosszabb hatásfokkal történik, közel ugyanannyi energiabefektetés mellett.
2013. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam, mintha nem lennének annyira vizesek a második centri után. Egyébként 700-as a mosógépem, ezért gondoltam, ez segít.
2013. febr. 9. 11:56
 4/9 anonim válasza:
igen gyorsabban szárad,csak szerintem igy hamarabb tönkre is mehet
2013. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 2x szoktam centrizni a ruhákat így télen, szerintem lényegesen jobb. Sajnos mi régi típusú bérházban lakunk a földszinten és van egy falunk, ami eléggé penészedik, így nagyon fontos,hogy minél kevesebb víz kerüljön a légtérbe. Télen meg csak a lakásban tudok szárítani, ami nem segíti a penészmentesítést, ezért inkább menjen 2 centri (nyáron fehérneműkön kívül mindent kiteszek szárítón a gangra).
2013. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre válaszolva igen . De minimális az eltérés . Azért érzeted "szárazabbank , mert közben átrendeződtek a ruhák ( a dob belső felében nagyobb a nedvességtartalom , mint a külső felén.)A 2-es válaszadónak helytelen szám a 95 % . A ruhákban lévő adherált vízmennyiséget lehet eltávolítani csak a centrifugálással , tehát a kapilláris a szorpciós és a kémiailag kötött vízmennyiséget nem . Az adherált vízmennyiség egy gyapjú szövet esetében max. 54 % , de még egy 100 % poliészter szövet esetében sem haladja meg a 70 %-ot . Polipropilén szövet esetében is csak 82 % . Az adherált víz mennyisége természetesen függ a szövet/kelme területi sűrűségétől és a szerkezetétől is . Ezért helytelen adatot adtál meg .
2013. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mi is bérházban lakunk ami nagyon penészedett amikor idejöttünk.egyszerűen minden vizes,penészes,dohos volt és a ruhák is 3-4 napig száradtak,de utána is büdösek voltak..tehát az öblítő is felesleges volt.a páratartalom 60-80% között volt.én vettem egy régi szárítógépet 37.000ftért(kiszállítással egyútt-használt boltból)

Azóta 1 óra alatt megszárad minden,jó illatú,a páratartalom 40-50% köré lement és semmi penész(persze használtam savo-t is meg minden reggel szellőztetünk pár percet),de ha több energiát is fogyaszt,mégis kevesebbet,ha gyakrabban kellene mosni a ruhákat a szaguk miatt!nekem ez jött be,érdemes rá spórolni..ráadásul jó meleget fúj ki magából a gép:)

2013. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A használt szárítógép tök j ötlet, mi is gondolkodtunk rajta, csak sajnos nekünk nagyon kicsi a fürdőszoba (meg a lakás is), nem tudjuk hova tenni. :( (5-ös voltam)
2013. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is nézegettem szárítógépeket, de még nem döntöttem el, vegyek-e. Az biztos, hogy egészség szempontjából megérné, ill. én kb. 2x mosok egy héten, és nem lenne annyival több a fogyasztás, ami ne érné meg gyorsan száraz és nem dohos szagú ruhákért cserébe.

Szerencsére jön a jó idő, lehet kiteregetni!

2013. febr. 18. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!