Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudnám letakaritani a...

Mivel tudnám letakaritani a vasalót?

Figyelt kérdés
Elvasaltam egy piros mintát egy pólón és rajta maradt a vasalón hogy tudom leszedni? Vagy mivel lehet letakaritani? Próbáltam még melegen letörölni de nem jött le!

2013. febr. 1. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ecetes ruhával próbáld meg, ha kihült.
2013. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ki is próbálom mindjárt nem anyum vasalója és tuti megöl ha meglátja:-)
2013. febr. 1. 18:45
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsi nem nem hanem mert:-)
2013. febr. 1. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Hideg vagy meleg eljárással akarod ?

Ha hideg , akkor étolaj vékonyan felvíve+finomszemű só ráhintve , ronggyal átdörzsölni,szárazra törölni, majd egy használt ruhán melegen vasalni . Ha nagyon makacs a szennyeződés akkor szappanos dötzs-szivaccsal segíthetsz rajta , utána nedvesen letörölni , és megint egy meleg vasalás.Ha ez sem segített , akkor vasalótalp-tisztító stift. (Használati utasítás szerint.)

2013. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már elég idős vagyok, hogy többször is volt ilyen balesetem,de mindig sikerült megoldanom.Ha a vasaló talpa kerámia,akkor könnyű dolgod van,jól felforrósítod, és egy újságpapírra rávasalod,ami a vasalótalpon van.Mielőtt teljesen kihűlt volna,de nem meleg, akkor valamilyen sütőtisztító spray(ami a sütőből is leoldja a ráégett szennyeződéseket)befújhatod és sima szivaccsal le lehet törölni.Ugyanígy kell csinálni akkor is, ha fényes krómozott a felülete,vagy teflonos. Egyedül az alumíniummal lehet baj,mert azt ezek a vegyszerek elszínezik,arra tényleg az étolajos megoldás a legjobb,csak az elég sokáig is eltart.De kaparni főleg az alumíniumot nem szabad,mert megkarcolódik.(ez már elég régen kiment a divatból,gondolom, nem alumínium)
2013. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-) azt hiszem teflon nem merek szólni anyumnak mert tuti össze vesznénk!hozzá tenném 25éves vagyok a saját vasalómmal nem izélnék csak ezt nem rég vette és elég drága is volt szóval majd ha holnap délelőtt elmegy a boltba megpróbálom eltűntetni ha nem jön össze marad a bűnbánó mosoly és a bocsi:-) de azért tényleg kipróbálom amit kedves utolsó írtál!
2013. febr. 1. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!