Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Újlakásba költöztem. Mivel/hog...

Újlakásba költöztem. Mivel/hogyan pucoljam ki a WC-t?

Figyelt kérdés

Szörnyen néz ki a WC kagyló. Mélyöblítésű WCről van szó, gondolom nem tisztították megfelelően az előttem itt lakók. Domestos-szal és hypo-val próbálkoztam. A kagyló alján barnás lerakódás van. Akárhogyan sikáltam, nem jött le. Hypo-t öntöttem bele éjszakára, valamelyest halványult, de még mindig undorító.

Köszönöm a válaszokat előre :)


2013. jan. 20. 23:00
 1/10 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Szerintem vízkőoldóval próbálkozz több alkalommal áztasd be az valószínűleg leszedi.
2013. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
háztartási sósavat is próbáltam de az még annyit se ért, mint a hypo :S
2013. jan. 20. 23:17
 3/10 kovpet ***** válasza:
pedig a sósav az jó :)
2013. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pedig erre nem volt jó :)
2013. jan. 21. 00:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert töményen kell alkalmazni.

Felmosóval szedd ki a vizet a lyukból egy vödörbe és úgy önts bele min 1 L-nyit. kb 2-3 órára hagyd is benne a 20% sósavat,ezután simán húzd le a wc-t.

Leszedi tutira a vastag vízkövet is ha így csinálod.


De a savat már ne kefélgesd,mert a szemednek nagyon-nagyon veszélyes ha belekerül 1 csepp is!

2013. jan. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:

Én régen úgy csináltam, h nem szedtem ki a vizet, csak beletettem a sósavat. Pár decit, nem egy litert. Mondjuk jó tömény volt (nem tudom mennyire), vegyszerboltban vettem nem háztartásiban. Füstölt amikor kinyitottam a flakont (fostam is tőle rendesen) :)

Ha arról a wc-ről leszedte, akkor nyugi, a tiédről is le fogja :)

Tényleg nagyon vigyázz vele, durva egy anyag. Viszont hatásos.

2013. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én így csináltam: Rossz felmosóval kiszedtem a vizet, utána bele öntöttem a sósavat,úgy pezsgett, hogy öröm volt nézni. :) Mikor már nem pezsgett lehúztam,de még olyan volt...eljátszottam még egyszer és ne nézzetek dilisnek,de fogtam egy vastag és hosszú csavarhúzót és le kapargattam. Na, ezután gyönyörűen tiszta lett.
2013. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. jan. 21. 21:22
 9/10 anonim válasza:
Szia! Nem mindegy, milyen sósav, de én is ezt ajánlom! A Tesco-s pl. nekem nem annyira jön be.
2013. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Állítólag a kóla jó rozsdamaró-vízkőoldó. De mondjuk nem tudom, hogy az a csövet is szétszedné-e, de azt hiszem, tudok valakit, aki kólát szokott a wc-be önteni vízkőoldó-gyanánt, meg pl még az ecet is jó tud lenni szerintem.
2017. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!