Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép, igen vagy nem?

Mosogatógép, igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha azt nézem, hogy mondjuk 2 órát mosogatja azt amit én fél óra alatt elvégzek hát nem tudom. Várom a véleményeket, tapasztalatokat.
2012. dec. 31. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a mosogatógépre szavazok.
2012. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A miénk rövid programon 80 percig mosogatja azt amit én pl 20 perc alatt.... ha én mosogatok akkor ott kell állnom viszont ha a gép akkor nem.

Noh meg akkor mosogatás után törölgetés vagy hegyekbe szárad vagy folyamatosan mosogat az ember,hogy ne legyenek hegyek....Mióta gépünk van azóta mindig rend is van és nincs hegyekbe a mosogatni való,nem szárad hegyekbe,nem kell törölgetnem,nem kell állandóan mosogatnom elkerülve,hogy hegyek legyenek. Soha nem csillogtak annyira a poharaink amióta a gép mossa.Alap esetbe 2 naponta kapcsoljuk be a gépet...mondjuk mosogatni azért így is kell mert a hatalmas lábasokat,tálcákat nem lehet belepakolni,de a sok tányérral,pohárral,evőeszközzel kevesebb :)

2012. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó a gép.
2012. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy kb. 15 liter vízzel elmosogat egy jó csomó edényt. Te ezt sosem tudnád megtenni. Miután megvettük, több köbméterrel csökkent a víz számlánk.
2012. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
IGEN,IGEN,IGEN! A mosógép mellett a másik legistenibb szerkezet. Hadd dolgozzon két óra hosszat, nem mindegy? Azalatt pihensz, olvasol, sétálsz. Sokkal kevesebb víz fogy (mikor két hétig javításon volt, azalatt 3 m3-rel több víz fogyott, mert ugye rögtön el kellett mindent mosogatni, nem lehetett a pulton hagyni. 15 éve van, ketten vagyunk és általában 2 naponta megtelik, mert itthon főzünk. Van olyan barátnőm, aki több év rábeszélése után egyezett bele, azóta is mondogatja, milyen lökött volt, hogy nem hallgatott rám.
2012. dec. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is csak megerősíteni tudom a többi hozzáfűzést!
2012. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még ha el is mosogat helyettem a gép a luxust akkor is meg kell fizetni. Ott van a méregdrága tabletta bele ha meghibásodik esetleg a szerelése

Hát nem tudom.

2012. dec. 31. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell méregdrága tabletta, a hipermarketek sajátmárkása nagyon megfelel. (Lidl, Aldi, Tesco) Javítani nekünk 15 év után annyit kellett, hogy csapágyat cserélt a szaki, cakk-pakk 10 e. volt.Azt mondta, alig hibásodnak meg, általában az elektronika ami ha bexarik,akkor már érdemesebb újat venni, az drága. Alig találtunk szerelőt pont emiatt, mert nem képezik ki magukat ezekre a háztartási gépekre.
2012. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak javasolni tudom,igen.
2012. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Még tabletta sem kell.

Egyszer hosszú hétvégén elfogyott a tablettám. Kényszerből kipróbáltam a otthon talált Tomi mosóport.

Meglepetés erejével ért, hogy talán még tisztábbak lettek az edények, mit az általam használt LIDL márkás tabletta.

És ahogy számoltam kb. 50%-kal olcsóbb a mosóporral, így most már csak így használom a gépet.


Másik spórolási lehetőség a vízlágyító só:

Barkács áruházban lehet 5-10 kg-s kiszerelésben kapni vízlágyító só tablettát.

Nagyságrendekkel olcsóbb és ugyan az mint amit a bolti "sódrazsé" tud.

2012. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!