Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bevált valakinek a trisós-90...

Bevált valakinek a trisós-90 fokos mosógép-átmosás?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lehet a baj, ugyanaz a mosószer-öblítő kombináció nálam egyáltalán nem eredményez finom illatú ruhákat, mint anyukámnál (nem tesz többet bele semmiből), sőt inkább néha egész büdös ruhadarabokat szedek ki a gépből. Rátaláltam erre a mosógéptisztítási lehetőségre, az lenne a kérdésem, hogy valakinek bevált-e, ha volt hasonló problémája, akkor megoldotta-e azt?
2012. dec. 18. 19:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ecettel teljesen fölösleges a 90 fokos program


Kell venni 1,5kg citromsavat és 3,5l forró vízzel beleönteni az üstbe.Azért kell ilyen tömény mert a vízkőoldás közben a sav erőssége csökken.24 óráig kell benne hagyni és a dobot minél többször meg kell forgatni kézzel egyszer a rozsdamentes dobról is leoldja a vízkövet és az oldat ha mozgásban van akkor jobban cserélődik az oldás helyén.A vízkőlerakódás a gép alján az üstben a szívattyúban a legnagyobb. 24 óra után be lehet kappcsolni egy hosszú mosást öblítéssel és a kifolyáskor meg lehet rázogatni a kifolyócsöt hogy a darabok könnyebben kimenjenek.Azt nem szabad csinálni hogy a savoldatra rögtön elindítanak egy mosást mert a víkő nem oldódik ki egy mosás idő alatt ahogy a szervízesek rosszul gondolják.Én 25 évig foglalkoztam ipari vízlágyítássl és vízkőoldással van tapasztalatom bőven!Én tisztítottam olyan gépet ahol egy ilyen fázis nem volt elég olyan vastag volt a lerakódás hogy háromszor kellett megismételni.majdnem 5kg citromsavat használtam el, igaz hogy az a Whirlpool 8 éve nem lett vízkőtlenítve.

2012. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
4%

utolsó jókat ír, annyival kiegészíteném, hogy a citromsav helyett az ecet/esetsav ugyanolyan jó - sőt, jobb és olcsóbb is -, a lényeg a hosszú áztatási idő, hogy valóban feloldódhassanak a masszívabb vízkőlerakódások.


valaki említette a hypót, vagy a domestost, mint a "gombák ellenszerét", hát nem, a gombákat nem puszítja el a hypó, pláne nem a domestos, de az ECET igen! a leghatékonyabb penész, ill. gombaölő, a konkrét fehérítésen kívül gyakorlatilag mindent tud, mindenre jó.

2015. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 pj... válasza:
100%

Üdv!


kiegészítés:


Nemcsak a gép tehet olykor a büdös ruhákról, hanem maga a ruha is lehet felelős (műszálasok).


Ja, és csak óvatosan a forró vízzel kevert ecettel, vegyszerrel! Egy 90-95 fokos mosás után maga a mosógép is forró marad a használat után még sokáig, a gőzt ne lélegezd be! Csak jól szellőztetett helyen csináld...ha már muszáj, amúgy vegyszert forró vízzel használni tilos!

2019. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Ma kipróbáltam a trisós és az ecetes mosógép tisztítást is. Alapjáraton a mi mosogépünk faluból kiálló lefolyóba üríti a vizet.sosem látom milyen víz ürül belőle. Ma leszereltem és a kádba üríttetem a vizet. 1 mosás 1 doboz triso 90 C fokon 1.5 órás mosás. Enyhén koszos víz darabos lerakódások ürültek. 2.mosás 1 liter 10% -os ecet 90 C -on 1.5 órás mosás. Tisztább víz darabos kosszal. 3. Mosás 1 doboz trisó 60 C fokon 5 perc után megállítottam és 90 C on indítottak. Mivel a gép érzékelte a már benne lévő víz súlyát 3.5 órás mosást indított. 2 óra után sem üritett a mosógép.hosszabb ideig állt egy egy állásba a dob. Leállítottam, majd egy öblítő +centri kombót indítottam el. Hihetetlen koszos vizet engedett ki. Tapasztalat: 2-3 kanál trisó semmit nem ér. Az ecet gyenge. Korábban próbáltam mosogatógép kapszulát és mosó szodat is. Az elmúlt pár hónapban ecetet öntöttem az öblítőbe. Sokat nem ért. Holnap adok még neki egy hosszú trisós mosást.
2023. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Domestos-t nehogy tegyél bármelyik gépbe! Brutálisan felhabzik! Egyszer egy kupaknyit tettem a mosogatógépbe, és a hab dőlt ki a tömítések mellett. Lehetett elhúzni a takaró lábazatot és kármentesíteni, az egész szekrény alatt állt a hab :/
szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
14-es, szerintem az volt a kulcs hogy állt a dobban a tisztítószer, így volt ideje feloldani a lerakódásokat. Előtted írták hogy a citromsavval is 24 órát áll a gép, közben kézzel forgatni kell a dobot. Az ecet tönkreteheti az erősen vízköves gépeket, mert a vízkövet amit leold nem porlasztja szét és a darabkák eltömődést okozhatnak. Kezdő háziasszonyként 2 db kávéfőzőt tettem tönkre ecettel. Szóval e célra citromsav javasolt és hagyni kell neki időt dolgozni. A trisót nemsokára kipróbálom. Sokat segítenek a leírt tapasztalataid, köszönöm.
szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!