Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bevált valakinek a trisós-90...

Bevált valakinek a trisós-90 fokos mosógép-átmosás?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lehet a baj, ugyanaz a mosószer-öblítő kombináció nálam egyáltalán nem eredményez finom illatú ruhákat, mint anyukámnál (nem tesz többet bele semmiből), sőt inkább néha egész büdös ruhadarabokat szedek ki a gépből. Rátaláltam erre a mosógéptisztítási lehetőségre, az lenne a kérdésem, hogy valakinek bevált-e, ha volt hasonló problémája, akkor megoldotta-e azt?
2012. dec. 18. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekem bevált, de utána mindenképp mosd át ecettel is. Hihetetlen, mennyi trutyit ki tud szedni.
2012. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gomzoli ***** válasza:
75%

Jó a trisó, mert zsíroldó. Eztán az ecetes mosás, mert az meg vízkőoldó (ecet helyett jó a citromsav is). Záróakkordként megcsinálnék egy 90 fokos mosást, egy egész flakon domestossal.

Ha még ezután is maradnak benne bűzt okozó gombák, vagy baktériumok, akkor letérdelek...

2012. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És mennyit kell rakni ezekből? (ecet, trisó) Ha jól értem, kedves második válaszoló, csináljak 3 90 fokos mosást egymást után, egyet trisóval, egyet ecettel, egyet domestossal? Így tuti jó lesz, ez kipróbált módszer? :)

Ha túl sok trutyi ürülne, nem fogja eltömíteni a csövet?

2012. dec. 18. 19:22
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

fél zacskóval beleraktam, nem lett tiszta a gép, lehet, utána kellett volna még az ecetes mosás? Egyébként ecettel öblítek és van, mikor jönnek ki fura trutyis darabok. De soha nem büdös a ruha.

Mivel kb. 50 l vízzel mos a gép, szerintem nem fog eltömődni a cső.

2012. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
a trisós után csinálj még egy hypos mosást is, valaminek ki kell ölni a gombákat is (ettől büdös).30 fokon 4-5dl mehet bele.
2012. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Esetleg valakinek bevált egy "sima" mosógéptisztítós átmosás? PL. dr. Beckmann, Polly, ezeket találtam most hirtelen...
2012. dec. 18. 19:56
 7/16 gomzoli ***** válasza:

Ecetből: 20%-os, egy-másfél liter. Helyette citromsav: fél kiló.

Domestos: egész flakon.

2012. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálam is elég büdösek maradtak a ruhák mosás után, szinte szennyvíz szagúak (főleg a színesek). Ez azóta van, mióta nem a kádba öblít a gép, hanem rácsatlakoztattuk a padlóösszefolyóba. Fogalmam sincs, miért lett így és mi nincs rendben. Egyszer átmostam 30 fokon majdnem 1 l hypoval, akkor sem lettek sokkal finomabb illatúak a ruhák. Aztán kb. fél liter 20 %-os ecettel 90 fokon is átmostam, most mintha jobb lenne a helyzet. De nem az igazi. Most nincs annyira büdös szaguk, de nincs is kimondottan öblítő illatuk. Azért ha átmosod a gépedet olyan szerrel, ami beválik, légyszi írd meg. :)
2012. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tegnap átmostam a gépet: Flóraszepttel 90 fokon (folyt a hab a gépből...), majd dr. Beckmann mosógéptisztítóval 60 fokon. A gép csillog-villog, egész jó illatú belülről, már mostam is ruhákat, nem rossz-nem rossz! Biztos, hogy a ruha anyagától is függ, mert valamelyik kimondottan jó illatú, valamelyiknek meg semmi illata nincs, de legalább nem büdös. Szerintem egy próbát megér nálad is a fertőtlenítés, majd vízkőoldás, hátha....Bár a Flóraszeptes mutatványra jó lenne valami új ötlet, mert így lehet aztán takarítani...

Ja és utána próbálkoztam egy vízleengedős programmal, hátha marad víz a mosógépben, és az büdösödik be, de el sem indult a program, gondolom nem volt maradék víz?

Remélem, hogy hosszú távon is beválik :)

2012. dec. 20. 08:28
 10/16 gomzoli ***** válasza:
100%

Kedves 8-as

"Nálam is elég büdösek maradtak a ruhák mosás után, szinte szennyvíz szagúak (főleg a színesek). Ez azóta van, mióta nem a kádba öblít a gép, hanem rácsatlakoztattuk a padlóösszefolyóba. "

Ez azért van, mert a lefolyónak se szifonja, se bűzelzáró szelepe nincsen, a mosógép csöve direkt a csatornával van összeköttetésben, így az abból visszaszivárgó szag akadálytalanul érkezik a mosógépbe.

2012. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!