Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért maradnak koszosak és...

Miért maradnak koszosak és miért bolyhosodnak ki a zoknik mosás után?

Figyelt kérdés

Mindig észreveszem, hogy csupa boholy és szösz meg piszok a zoknim, miután kimostam. Áztattam már Wanish-ben is, az sem szedte ki a piszkot. 40 fokon szoktam mosni, ez kevés? Vagy miért van ez? Nagyon csúnyák, olyan mintha ki sem mosnám őket! Főleg a világos színűekre igaz ez, a sötétebbeken is látszik mondjuk... :(

Mit tehetek ez ellen?



2012. nov. 30. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Lehet nem elég jó minőségűek a zoknijaid.

Én 60 fokon szoktam őket mosni és 2 órás programmal.


Áztatni nem szoktam őket.A legtöbb zoknink , fekete vagy szürke.


A fehéreket viszont fehérítős vízbe szoktam áztatni a többi fehéríteni valóval.

2012. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
72%
a bolyhosodást a mosógép belső fala okozza egy bizonos idő után.legalábbis nálam is ez van a legdrágább pólókkal is.lehet hogy olyan piszok/zsir rakódik a zoknikra (föleg ha valaki a lakásban zokniban mászkál) amit nemhogy a 40 fok de a drágább mosószerek sem szednek ki..a fehér zokniknál próbálj fehéritőt használni(clorox) az kiszedi belöle (legalábbis nekem)
2012. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mármint a bolyhosodás az a rosszabb minőségű zokniknál általános.Viszont előbb-utóbb a legjobb minőségű is elkezd bolyhosodni.
2012. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én a fehér zoknit be szoktam vizezni, aztán a kezemre húzom és a koszos részt bedörgölöm nem folyékony, hanem rendes szappannal. Aztán zutty, a mosógépbe, 40°-on. Tiszta lesz.

A bolyhosodás szerintem meg elkerülhetetlen. Nem nagy ügy.

2012. dec. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! :)
2012. dec. 1. 00:51
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Azért bolyhosodik mert gyenge minőségű, műszálból kötötték a zoknit.

Rövid elemiszálak végei hordás során a felszínre kerülnek és egymásba gabalyodnak.

2012. dec. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
a gyerekemnek van jpress zoknija hordja már vagy 4-5 éves és még most sem bolyhos.
2012. dec. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is :) Mindenkinek zöldpacsi :)
2012. dec. 1. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!