Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha csak fehéret mosok negyven...

Kempingbringas kérdése:

Ha csak fehéret mosok negyven fokon, és mégis kicsit bebarnul a ruha az mitől van?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl vasas a víz? Attól bebarnulhat a ruha...
2012. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tiszta a víz: ha magas a vastartalma, barnul tőle minden az üveg szódásszifontól a fehér ruháig. De olyan is volt már a világtörténelemben, hogy a mosógép dobjának csapágya a végét járta, a benne található zsír valahogy bejutott a dobba, a ruhák pedig az istennek sem akartak fehérek lenni.
2012. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magas a víz vas tartalma


A fehér ruhákat mosd elő clorox-al.

2012. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem is ilyen gondom van. Sárgás barnásak lettek a fehér ruhák.

A clorox segít a régebbi foltokon is?

2012. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk elég vasas a víz,nekem az vált be,hogy citromlében áztatom a ruhákat.Ha nem akarod az egészet,akkor helyileg alkalmazd,dörzsölgesd vele.


Rozsdafoltra is jó...

2012. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, nálunk is ilyen magas a víz vastartalma, ezért én szódabikarbónát adagolok a mosáshoz, és az öblítő mellé egy ek ecetet - nem marad minimálisan érezhető szaga sem a mosás után, viszont ragyogóak lesznek a ruhák tőle, mert a szálak közé rakódott vízkövet is szépen eltávolítja - persze nem elsőre, mert az egy ek nem olyan sok egy öblítésnyi vízhez, de szépen lassan tökéletes munkát végez, és bónuszként a színes ruhák színét fixálja is, tehát nem eresztik onnan már a színüket többé.
2014. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt kifelejtettem, hogy mosáshoz szintén egy evőkanál szódabikarbónát adagolok a mosópor mellé, de nem élelmiszerboltokban vagy patikákban érdemes megvenni a szódabikarbónát, hanem háztartási boltokban, ahol kapható nagyobb kiszerelésben (pl. DM, Rossmann, GRoby-ban is láttam, és a nagyobb hiperek is mind árulják, sőt, a kínai és 1€-s boltokban is).
2014. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!