Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Cipőt moshatok gépben, nem...

Cipőt moshatok gépben, nem fog összemenni?

Figyelt kérdés
nem bőr,nem lakk,sima edző cipők,vagy vászon,fűzősek.Berakhatom a mosógépbe?Ha igen,milyen mosásra,hány fokra hogy ne menjen össze?
2012. márc. 21. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a sportcipőimet mindig a mosógépben mosom, és nem ment össze eddig egyik sem. :) 40fokon mosd, akkor nem lesz gond, hanem szép tiszta lesz utána. :)
2012. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
óh köszi :) csak nem szeretnék kisérletezni,mert márkás cipők,de az istenért nem tudom megtisztitani úgy,hogy szép tiszta legyen :S Mikor kicsi voltam anyum mindig berakta a mosógépbe a cipőimet,és állandóan összement vagy 3 számmal,tehát mindig kuka volt.....ezért tartok kicsit tőle,de ő tuti nem tudta a "titkát",hogy 40 fokon mossa :D
2012. márc. 21. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
:))) Mindenképp 40 fokban mosd. Nekem is márkás cipőim vannak, pl Adidas. 2006-ban vettem, és még a mai napig hordom, baromi kényelmes, és mindig a mosógépben mosom, és ilyenkor kiteszem a napra, hamar meg is szárad. :) A 7végén ki is kell mosnom. :)
2012. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor nekiesek majd....nekem is meg van az egyik kedvenc futó cipőm(nike) már szintén 6éve,nagyon szeretem,de egy alapos mosás már ráfér,majdnem minden nap edzek benne,de még mindig cipő.Este ki is mosom akkor,délután még edzek benne,aztán este újjászületik ;)
2012. márc. 21. 11:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Szuper! Majd írd meg, hogy összement-e vagy sem. Bár nem hiszem, hogy megvalósul. Használd egészséggel, és még nagyon sokáig! :)
2012. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
:D oké,megirom,de remélem nem megy össze.
2012. márc. 21. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Én pár hónapja egy NIKE futócipőt mostam ki.Nem ment össze,nem fakult ki,csak simán szétesett..Darabokban szedtem ki a gépből.Visszavittem az üzletbe,hiszen még volt rajta garancia.Csak azért kaptam egy újat,mert sem a dobozban,sem a használati útmutatójában nem volt sehol sem leírva hogy nem lehet gépben mosni.Kicserélték,de a következő cipőnél már ráírták,hogy "gépben nem mosható"


Lehet hogy én kifogtam egy selejtet,de többé nem próbálkozom.Egy jó kis körömkefével ugyanolyan szépen ki lehet mosni.

2012. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
na most legyek okos :) hát nem tudom most már megpróbáljam-e.40fokon mostad?Lehet a centrizést ki kell hagyni,vagy nem tudom.Ezt visszavinni már nem tudnám,nincs rá garancia,amúgy egy sport ruházati-cipő boltban dolgoztam,ha hoztak vissza olyan cipőt amit gépbe mostak,vissza sem vettük(vagyis a főnök).Hát még agyalok rajta.
2012. márc. 21. 12:12
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 12:05

automata mosógépem van

40 fokon mostam (agy még annyiban sem) de igaz használtam centrifugát..Lehet hogy ez volt a baj..nem tudom.Az is lehet hogy hiába vettem Nike üzletben a cipőt,attól még lehet hogy eleve sérültet vettem.Lehet hogy volt rajta egy olyan minimális kiszakadás(amit nem vettem észre) hogy ez elég is volt,hogy darabokra szedje a gép a cipőt.

Én személy szerint óvatos vagyok mert már megjártam.Így mindig csapban mosom,kefével..

2012. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. A centrit nem 1200 fordulaton szoktam használni, hanem leveszem 800-ra, és 40 fokban mosom/mostam. Nekem egy cipő sem jött szét mosás után.
2012. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!