Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes megcsináltatnom 10...

Érdemes megcsináltatnom 10 éves Whirlpool mosógépemet, vagy inkább egy újat vegyek? Vélemények? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves felültöltős mosógépem, ami az utóbbi hetekben mintha kezdené megadni magát. Nem centrifugáz rendesen, kiveszem a ruhákat, mindegy, hogy teli vagy fél program, tiszta víz, már olyan is előfordult, hogy a víz csöpögött szó szerint némelyik ruhából. Továbbá ha mosóport használok gél helyett, miután a ruhák a megszáradtak, szó szerint hullik a mosópor belőlük. Nemrégiben a kislányomra adtam rá a ruháját, és tiszta mosópor lett a nyaka meg a haja...!! És ami a legfontosabb, egyáltalán nem mos szépen, hiába próbáltam ezer féle mosóport, mindig marad folt a ruhán, olyan "pici" foltok is, ami egyébként nem egy bor vagy zsír folthoz hasonló, hanem sokkal könnyebben eltávolítható. NEm tudom, hogy érdemes e megcsináltatni, vagy beruházni egy újra. vélemények?
2012. febr. 6. 16:30
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia!

Én most hívtam ki a napokban egy ismerős mosógépszerelőt, mert nekünk is 9 éves a mosógépünk és nem működött már rendesen. Kérdeztem tőle, hogy újat vegyünk, vagy érdemes csináltatni. Ő azt mondta, hogy az új gépek a 100e.Ft alatti kategóriában olyan 2-3 évig bírják, mert már úgy csinálják őket, hogy nem tudnak hozzányúlni a szerelők sem. Ha régebbi géped van, akkor olcsóbb csináltatni, mert nincs olyan része az idősebb mosógépeknek, amit ne lehetne megjavítani. Ebben a mai világban én ezt elképzelhetőnek tartom és hiszek neki. A nagymamámnak legalább 30 éves a mosógépe, a mai napig gond nélkül működik.

2012. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Próbálj kevesebb mosószert használni.Nálam is előfordult ugyanez, ha több mosóport tettem. Túl habos lesz benn a víz, s mikor a vízpompa ki kellene szivattyúzza a vizet, nem sikerül, mert szinte tiszta hab. Bekapcsol a centrifuga, s hiába forgatja ruhákat, ha a vízpompa nem tudja kiszívni a vizet. Ezért marad a ruha mosóporos és vizes a végén. Próbáld kevesebb mosóporral, és meglátod helyrejön. Egy decinél többet nem kell tenni.

Még biztosabb siker érdekében, járasd egyszer a gépet ruha nélkül, maximális hőfokon, hogy ha le van rakódva a dobban a mosópor, tisztítsa ki.

2012. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!