Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes megcsináltatnom 10...

Érdemes megcsináltatnom 10 éves Whirlpool mosógépemet, vagy inkább egy újat vegyek? Vélemények? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves felültöltős mosógépem, ami az utóbbi hetekben mintha kezdené megadni magát. Nem centrifugáz rendesen, kiveszem a ruhákat, mindegy, hogy teli vagy fél program, tiszta víz, már olyan is előfordult, hogy a víz csöpögött szó szerint némelyik ruhából. Továbbá ha mosóport használok gél helyett, miután a ruhák a megszáradtak, szó szerint hullik a mosópor belőlük. Nemrégiben a kislányomra adtam rá a ruháját, és tiszta mosópor lett a nyaka meg a haja...!! És ami a legfontosabb, egyáltalán nem mos szépen, hiába próbáltam ezer féle mosóport, mindig marad folt a ruhán, olyan "pici" foltok is, ami egyébként nem egy bor vagy zsír folthoz hasonló, hanem sokkal könnyebben eltávolítható. NEm tudom, hogy érdemes e megcsináltatni, vagy beruházni egy újra. vélemények?
2012. febr. 6. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az hogy por van a ruhában nem a gép hibája. Vagy rosz a mosópor vagy nem melegít a gép vagy túl sokat teszel bele.Ne az adagolóba tedd hanem egy mosás adagát vízben feloldva a dobba.
2012. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
régóta használok mosóport az elmúlt másfél hétben vettem gélt, ezidáig semmi gond nem volt vele, nem volt poros tőle minden. emiatt vettem gélt, mert már elég volt hogy tiszta fehér tőle minden.
2012. febr. 6. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:

A fenti hiba egyike sem a géptől származik.

Alaposan át kellene tisztítani a teljes mosószer adagoló és leszívó rendszert.Például mikor tisztítottad utoljára a mosószer-fiókot és a szivattyú-szűrőt?De nálad ezeken kívül ajánlott lenne a be és kifolyó gumicsöveket is leszedni és átmosni.

Szerintem ha alaposan kitakaríttatod a gépet és helyes mértékben használod a mosóport minden hibátlan lesz.

2012. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az én whirlpoolom 8 éves fölül nyitós az ujjabb fajta aminek az adagoló már a tetején van egyszer zajosan centrizett majd le is ált és elkattogott a stop - ig és vizes volt minden ráraktam vizszivattyuzásra és nem nagyon sikerült neki csak lassan kicsavartam elöl ilyen lenyitható kör nél van a kicsavarhatő szűrő kicsavartam és a mai napig semmi baja a gépnek és nagyon sokat használom. a tiédnek is ez a baja szerintem
2012. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A por alapú mosopórról teljesen leálltam az elöző kommentekben leirtak miatt.

Nekem két mosógépem van.

Egy 10évs Zanussi felültöltős,meg egy 1 éves Samsung elöltöltős de,csak a folyékony mosóporral működnek jól(már nem kísérletezem).

Szóval a Zanussit már kiakartam dobni, mert minden évbe bedöglött.Annyit költöttem rá hogy már egy ujj mosógépet tudtam volna venni.

Az utolsó javításkor azt mondta a szerelő:most már ne dobjam ki mert minden ujj benne.

Hát azóta nem is romlott el.

Egyébként nincs szerencsém a mosógépekkel azért is vásároltam még egyet.

Én a helyedben megnézetném egy szerelővel nehogy egy betegebb példányt fogjak ki.

2012. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is felültöltős Zanussim van. A szerelő szerint kb. fél évente célszerű egy tisztítást végezni rajta. Ez nemcsak a nagy progi elindítását takarja, hanem a szűrők stb-k tisztítását is.

Esetenként nálam is előfordult már 1x, 2x hogy nem centrizett, de a következő adag mosásnál már jól viselkedett, és mindent megcsinált, ahogy kellett.


Nem kell bele annyi mosószer, mint ameddig az adagolón berajzolták, és öblítő sem.

2012. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért az durva lenne, ha 10 évente ki kéne dobni egy mosógépet. Nekem majdnem 30 éves Hajdúm van, és semmi baj vele. Bár az is igaz, hogy a mai gépeket már nem hosszú távra tervezik..
2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 évente???? a whirlpool a máik lakásomba került az elbérlőknek kb 3 éves volt akkor hát túlélte őket kész csoda én vettem magamnak egy indesitet a teteje 4 honapos korára eléggé szépen rohadt meg az oldala is telefonáltam az indesitnek hogy azonnal cseréljék ki és az egész házát kicserélték onnantól kezdve hangosabb volt és szürkére mosta a fehéreket a gumiában megált a víz hiába pucoltam ki 1 hét muulva megint büdös és penészes volt elegem lett aztán már becsuktam mosás után hogy ne kerülgessen a hányinger akkor volt vele olyan hogy nem váltott át 1 ik fázisrol a másikra telefonáltam megcsinálták ja és hozzá teszem a szerelő velem üvöltözött előtte hogy én tulöntögetem a mosóport meg az öblítőt és attól rohad hát érdekes a whirlpoolom nem rohadt a családomba mindenkinek wh van és nincs baja.... én ezzel az indesittel jol kifogtam akkor megjavitották utána volt olyan hogy lejárt a garancia utána ismételten meghibásodott és a + garancia csak a KICSERÉLT alkatrészre vonatkozik 30 ezer kötül van bele vezérlőpanel elektronika + a munkadíj hát köszönöm szépen nem kérek belőle! a kisgyerekeknél nem lehet ugy csinálni hogy 4 napokig nem mosni mert épp szervízbe van elköltöztek az albérlők aztán hoztam vissza a whirlpoolt az legalább JÓ!!!
2012. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én whirlpool mosógépem pont 20 éves és két éve ékszíjat cserélték rajta, mert nem centrifugált rendesen, azóta semmi baj. Szerintem inkább javíttatni kell, mert a mostani gépek -családi tapasztalat- sajnos 2-3 évnél nem bírják tovább.
2012. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég jó márkának számít, és túl sok a rossz tapasztalatom az új mosógépek terén. Sajnos az anyagismeret olyannyira fejlett, hogy már addig működnek, amíg a garancia tart. Tisztelet a kivételnek...
2012. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!