Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás, mit mivel?

Mosás, mit mivel?

Figyelt kérdés

Férfiként egyedüli háztartásba kerültem egy időre, ezért merült fel bennem ez a kérdés.


Az oké, hogy színeset nem mosok fehérrel (világossal), de a többi ?


Pl. zokni vagy alsógatya mehet pólóval ?


2012. jan. 28. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Színes (minden!) 40 fok, színes mosóporral, világos (pólók, törölközők, ágyneműk, stb.) 60 fok fehér vagy színes mosóporral.
2012. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak a színest, nagyon sötétet, meg a fehéreket válogatom. és univerzális mosószerrel mosok. 21/F
2012. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én így szoktam:

fehérek: fehér alsógatya, zokni, trikó, póló, világos törölköző fehérekhez való mosószerrel.

sötétek: sötét minden árnyalata, pólók, nadrágok, pulcsik, zoknik stb. színes mosószerrel

világosak: "közepes színek" pl.: világos zöld, világos kék stb. pulcsik, pólók, ingek, nadrágok színes mosószerrel.

Én mindent 40 fokon mosok, csak ha nagyon koszos valami, pl.: munkásruha azt mosom 60 fokon.

2012. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás, ha a fehér és nagyon világos ruhákat rakod egy mosásba fehér mosószerrel, a színeseket és sötéteket szintén egy mosásba színes mosószerrel. Érdemes beruházni jobb mosóporra, azzal 40 fokon az általános szennyeződések kijönnek.

Első mosás előtt nézd meg minden ruha címkéjét, hogy mosható-e 40, vagy csak 30 fokon. Ami 30 fokon mosható csak, azt külön kell mosnod, a többi mehet együtt, tökmindegy, milyen ruha volt épp.

2012. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!