Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel és hogyan kell a színes...

.schwulbini. kérdése:

Mivel és hogyan kell a színes pólókat mosni, hogy ne menjen ki a színe?

Figyelt kérdés
Mi rendesen mosunk mindent, jó mosóporral, és mégis fakulnak a ruhák, szerintem az anyag lehet az oka? vagy vmi más, amúgy nagyon vassas a vizünk.
2012. jan. 2. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

A színes ruhákat én mindig 40 fokon 1 órás programmal mosom és nem por alapú hanem fél alapú mosóport használok.A fehér ruhákhoz és a nagyon szennyezettekhez használok porosat.


A színesekhez Ariel mosó kapszulát használok.Az öblítő pedig Cocolino.

2012. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Öblítő helyett ecetet használj. De érdemes az első mosás előtt (vagy még most is) ecetbe áztatni. Az konzerválja a színeket,és nem fognak később sem. Utána használhatsz színfogó kendőt is.
2012. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

függ a ruhák anyagától és minőségétől is, hogy mennyire fakulnak.


én direkt feketére való folyékony mosószert használok, öblítőt nagyon ritkán.

2012. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar amit irsz, mert ugyis selejtezi az ember a regi ruhakat, de amugy van spec. szintarto (folyekony) mososzer. (Veletlenül vettem ilyent a pulovermosopor helyett.) Ferjem fekete munkaspoloit kiforditva szaritom a napon, ezzel kicsit kimelem a kifakulastol.
2012. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mosások folyamán mindenképpen fakulnak, mert a pamut ugye eredetileg fehér, azt festik színesre. Ecetes öblítéssel lehet lassítani a folyamatot.
2012. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És pl. hogy ne nyúljulon ki ez is az anyagtól függ vagy esetleg a hőfokkal kell vmit csinálni ?
2012. jan. 2. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Vállfán szárítsd. Én beszereztem töméntelen vállfát. Azóta nem nyúlik, nem kell vasalni. Ha módod van rá, tárold is úgy, akkor nem lesz éle a hajtogatástól.
2012. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!