Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel mérjem le a híg forró...

Mivel mérjem le a híg forró oldatom hőmérsékletét? (szappankészítés)

Figyelt kérdés

nos szappant fogok készíteni , 40°-osnak kell majd lennie a cuccnak de ezt honnan állapítom meg?

azt tudom hoyg vannak spec, folyadékhőmérők de azt honnan kell beszerezni? mennyibe kerülnek?

sima hőmérővel veszélyes lenne lemérni??? nameg a lúg nem marja le??? nem merném sima hőmérővel mérni.

ötlet?

aki csinál szappant ezt a részét hogyan oldja meg?


2012. jan. 19. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt honnan veszed hogy 40 foknak kell lennie? A 40 fok neked forró? Akár a lúgot melegíted akár a zsíradékot az lehet sokkal forróbb is!Hőmérőt még az üzemben se használnak.
2012. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a nátronlúgnak 20%-osnak kell lennie ha nagyon vízes akkor a reakció nem lesz jó.
2012. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én szinte mindenhol azt olvasom a lúgnak és az olajnak azonos hőmérsékletűnek kb 40 fokosnak kell lennie .

te hoygan csinálod??? írd le létszíves? a levendulaszappannal kezdeném

http://www.youtube.com/watch?v=hYCQSUv0bZo

te hogyan állapítod meg hogy már jó a hőmérséklete?

azt sehol nem olvastam hoyg 20%os lúg kellene. Hol lehet beszerezni? háztartási vegyszerbolt?

2012. jan. 19. 20:38
 4/5 anonim válasza:

A lúgoldat töménységét pontosan ki kell számolni az olajok függvényében, mert tökre nem mindegy. Használható a SoapCalc, vagy magyar nyelvű a [link]

Az oldat hőmérsékletét nem feltétlenül kell mérni, ha a kezed kényelmesen elbírja, akkor jó. A lúg és az olaj legyen egyforma hőmérsékletű.

Az üveget amúgy nem marja meg a lúg, tehát üvegből vagy rozsdamentes anyagból készült mérő jó. Borászati bolt, laboratóriumi kellékeket áruló bolt árul ilyesmiket 3-8000 Ft között. Szerintem nincs rá szükséged, menni fog anélkül is! :)

2012. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
te tudsz egy egyszerűbb kecsketejes receptet?
2012. jan. 20. 19:02

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!