Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hypos Vízzel el lehet mosni...

Hypos Vízzel el lehet mosni olyan edényt amibe főzünk? Mert most láttam, hogy a lakótársam abba mosta el az összes edényét!

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 16:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Én még ,ha fazék belseje be van barnulva töltök bele egy decinyi hypót és felfőzöm,utána körbe forgatom benne a pereméig és gyönyörű tiszta lesz,utána meg jól elmosom.
2011. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

mondjuk baktérium eltávolitás a célja miatt használja de fontos utána még 1x elöbliteni én gyakszis mühelybe cukrész tanuló vagyok és itt megvan mindennek a módja fehér mosogató fekete mosogató mik a fázisok a mosogatógépet hány fokon kell hasznélni stb ennek meg kell felelni az előirásoknak mert ezért be is zárhatnag egy üzletet Kézi mosogatás esetén a víz hőmérséklete kb. 40-45 şC, gépi mosogatásnál a technológiai utasításban előírt kb. 70-80 şC. Minden mosogatás után a befejező munkaművelet az öblítés legyen. Fekete edények mosogatása két fázisban:

I. medence, első fázis (zsíroldás, fertőtlenítés)

A fekete edényzetet egy megelőző fertőtlenítéshez használható zsíroldó szert és fertőtlenítőszert (kombinált szer) tartalmazó vízben kell elmosni.

Kombinált fertőtlenítő hatású zsíroldó szerként használható, pl. TIP kombi, Ultravill E, TRAX, fertőtlenítő hatású Ultra por, Innofluid TF, Klór M, a használati utasításban meghatározott adagolás szerint, vagy ezekkel az anyagokkal hatásában mindenben megegyező más OÉTI/ÁNTSZ engedéllyel rendelkező anyag. A mosogatáshoz csak olyan eszközöket szabad használni, amelyek nem okozzák az edény sérülését. Rongyot, szivacsot használni tilos.

II. medence, második fázis (öblítés)

A második medencében a medence fölött kb. 40 şC-os folyó meleg vízzel történik az elmosott edényzet öblítése. Célja az oldott szennymaradvány, valamint a fertőtlenítőszer, tisztogató szer eltávolítása. A meleg vizes öblítés elősegítheti a gyorsabb száradást. Mosogatás után az edényzetet csorgató rácsra kell helyezni és hagyni kell megszáradni. Eltörölni tilos. Fehér edény mosogatása három fázisban:

I. medence, első fázis (zsíroldás)

Az ételmaradéktól megtisztított edényzetet az első medencében lévő zsíroldó szert tartalmazó, kb. 40-45 şC-os vízben kell elmosni.

A zsíroldó szer:

- Csepel Univerzal 0,2%-os koncentrációban

- Trisó 0,2%-os koncentrációban Navebit

- P-35 0,2%-os koncentrációban

- Unipon-MI 0,2%-os koncentrációban

- Ultra + Trisó keverék 0,2%-os koncentrációban

(100 liter vízben 20 dkg zsíroldó szer, vagy a felsorolt anyagokkal hatásában mindenben megegyező OÉTI/ÁNTSZ engedéllyel rendelkező más anyag.)

Az evőeszközök és poharak fehér edénynek minősülnek. Ahol a poharak megfelelő elmosására nincs lehetőség, kombinált fertőtlenítőszerek használata és öblítés alkalmazható.

II. medence, második fázis (fertőtlenítés)

A szennyező anyagoktól megtisztított és elmosott edényzetet 2 percig a fertőtlenítőoldattal megtöltött medencébe kell helyezni.

A fertőtlenítőoldat lehet pl.:

- Hypo 1%-os (100 liter vízhez 1 liter MSZ-01-2001-71 szerinti minőségű Hypóból).

- Nátrium-hipoklorit-90, 0,5%-os (100 liter vízhez 1/2 liter hipoklorit-90 MSZ 9793-68 minőségű).

- M-Nitrogenol, 0,3%-os (100 liter vízhez 3 dl Nitrogenol).

vagy a fentiekben felsorolt fertőtlenítőszerekkel hatásában mindenben megegyező, engedélyezett, más fertőtlenítőszer. A klórtartalmú szerek használata esetén az oldat mindaddig hatásos, amíg a klórszag érezhető. Nitrogenol esetében a habzás megszűnésével a szer hatása is csökkent vagy megszűnt. Az elszennyeződött vagy hatástalannak ítélt fertőtlenítőoldatot újra kell készíteni.

Megjegyzés: műanyag edények megelőző fertőtlenítésére a fertőtlenítő-koncentrációt kétszeresére kell növelni.

III. medence, harmadik fázis (öblítés)

A zsíroldó szertől megtisztított és fertőtlenített edényzetet a harmadik medence fölött folyó vízzel kell elöblíteni. Az elmosott, fertőtlenített és elöblített tányérokat csak száradás után szabad egymásra rakni.

A mosogatómedencében a törés elkerülése céljából kivehető műanyag betétet kell elhelyezni.

Gépi fehér és fekete edény mosogatás: gépi fehér és fekete edény mosogatás esetén a gyártó cég által mellékelt technológiai utasítás szerint, valamint a gyár által javasolt szerek használatával kell a mosogatást elvégezni.

2011. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sok jó hasznos válaszokat kaptam mindenkitől! Most már tudom mit kell tennem. Nagyon Köszönöm még egyszer.
2011. jún. 5. 10:16
 14/17 anonim ***** válasza:

10:16

Kell? :)

2011. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"úúúúúúristen, te hány éves vagy?

szerintem alap dolog, h teszünk a mosogatóvízbe fertőtlenítőt "


Mosogatóvízbe?? És aki folyóvíznél mosogat? Szerintem ez önmagában elég a higiéniához. Na meg egy normális mosogatószer, pl antibakteriális Cif.


Nincsen magánóvodám otthon, csak a párom és én. És nincs herpesz sem :)

2011. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nekem is lenne egy kérdésem...
2021. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Hypo


Egy főző edény nem lett alaposan el mosva, és evett egy ember belőle, utána azonnal hányatatta magát, nem ivott, nem evett csak másnap,kérdésem az volna milyen tünetei lehetnek? Mennyi idő után kellene hogy jeletkezzen az első tűnet?

2021. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!