Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy vegyem rá a családom...

Hogy vegyem rá a családom többi tagját is a nagytakarításra?

Figyelt kérdés

4-en lakunk egy 72m2-es házban. Egyedül én szoktam csak nagytakarítást végezni(gondolok itt a hűtő,mikró, konyhaszekrény,kád súrolás stb-re)

Anyukám nagyon elfoglalt napi 10órákat dolgozik van hogy 12-t és mire hazaér hulla fáradt,de ő minden nap felmos és kiviszi a szemetet.

Apukám konkrétan semmit nem csinál csak szól,hogy kosz van(napi 8órát dolgozik).Vagy arra hivatkozik,hogy "anya sem takarít". Viszont mire én mindennel végzek kezdhetem elölről(minden nap csinálok egy keveset). Port nem nagyon tudunk anyukámmal törölni, mert utána órákig trüsszögünk(nyitott ablak mellett).


Mégis, hogy lehetne "befogni" a család férfi tagjait is? Mi sem szeretjük csinálni, de muszáj. Meg szerintem utána öröm nézni a végeredményt:-) és az a friss illat :-)

Vagy jobban járnék,ha takarítónőt hívnék?

20/L


2011. máj. 10. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
őket csak hagyjad, ez a nők dolga :)
2011. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk hogy pl szombaton takarítás, és akkor mindenki csinál valamit.
2011. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy ha senki nem segít, akkor én se csinálom :-)
2011. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jaja, legyen mondjuk a szombat délelőtt vagy a vasárnap délután a takarítós időszak. meg kell mondani apukának, hogy a porszívóra nincs ráírva, h csak nők használhatják, és ugyanez érvényes a felmosórongyra, meg a mosogatószivacsra is.


a többit nem bíznám rá, de ennyit igazán megtehet, kb 1 óra alatt fel lehet porszizni, mosni, mosogatni.

ha van mosogatógépetek, akkor meg pláne megtehetne annyit, h kipakolja, meg bepakolja.

2011. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Be kell osztani, mindenkinek legyen pontosan meghatározott feladata. Egy férfinek ha azt mondod, hogy csináljon meg valamit, akkor amíg te felmosod az egész házat, összepároz három zoknit és beleül a kupi közepébe.

De ha tudja, hogy port kell törölnie, mert attól csak ő nem tüsszög, meg porszívózni, akkor azt meg fogja csinálni.

Persze ehhez az is kell, hogy elfogadja a rá kiosztott munkát, ehhez anyukád segítsége kell.

De ha van rá pénzetek, akkor inkább jöjjön egy takarítónő, addig meg a család menjen el egy nagyot sétálni együtt vagy ki nevet a végént játszani :)

2011. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Többféle módszer van:

- Végy egy vállról indítható rakétát és tartsd minél közelebb a szemükhöz, h képesek legyenek észre venni:) és közben add tudtukra a napi parancsod.

- Dugd el az összes kaját és csak akkor adj nekik egy kicsit belőle ,ha teljesítették a rájuk eső otthoni feladatukat.

-Ne takaríts te sem és amikor már kezd belefulladni mindenki a kupiba, tárgyaljátok újra a lakás és a feladatok ,igazságos elosztását.

- És végül de nem utolsó sorban, van egy egyedi módszerem.

Nagy fekete szemeteszsákokkal elindulok az egyik végéből és ami nincs a helyén azt gazdátlan ,eldobott holminak tekintem és belerakom aztán pedig megy ki a kuka mellé, ahol hagyok még némi időt az átválogatásukra.Nem vagyok túl népszerű ezzel a találmányommal de hatásos!:)

2011. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Sok jó tippet kaptam :-P
2011. máj. 11. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!