Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hol tartjátok a konyhakendőt...

Hol tartjátok a konyhakendőt használat után?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki hová teszi a konyhakendőt, mert nekem nincs rá ötletem itt ott kallódik és idegesít, használat után nedves tehát szekrénybe nem tehetem. Csak engem zavar a használt konyhakendő? Vagy más is van úgy vele, hogy útba van a kendő?
2011. ápr. 23. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sütőnek a nyitó részére szoktuk rátenni az egyiket, a másikat meg egy kis fogantyúra ami a mosogató mellett van, ha tél van és van fűtés akkor meg a radiátorra van téve.
2011. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a hűtő konyha felé eső oldalán (a másik oldala az étkező felé esik) van egy öntapadós fogas, és azon lóg szegényke. :)
2011. ápr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Első válaszolóhoz hasonlóan rakom el én is csak, nem tetszik hogy ilyen helyeken van.

Második válaszoló, a mágneses fogas még új számomra. Kifogom próbálni, a hűtő egyik oldala a bútor felé néz, ott lóghatna.

Köszi!

2011. ápr. 24. 00:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyukám vett 100 forintos boltban egy műanyag valamit, itt a képe: [link]

Ezt ráapplikálom a konyhaszekrény fogantyújára és a fogak közé csíptetem a konyharuhát. Illetve a mosogatógép résnyire nyitott ajtajára szoktam teríteni. A fürdőszobában is ilyesmire van felfogatva a kéztörlő.

2011. ápr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem mágneses a fogas, hanem kétoldali (erős) papírragasztó van rajta, és lehúzom róla a matricavédőt, és felragasztom a hűtőre. Hátránya, hogy kb. évente "elengedi" magát, de egy ilyen 3 db-os fogas 500 Ft körül van, tehát nem gond :)
2011. ápr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Radiátorra, télen-nyáron, bár én sokáig fűtök, szóval még most is pár perc alatt megszárad, nyáron ez meg nem gond.
2011. ápr. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de ez számomra igencsak meglepő!

Nekünk van erre egy külön kis dolog a konyhában. Úgy kb. 20 éve ott van!

Biztos lehet ilyet kapni manapság is, nem akarom elhinni, hogy erre még nem találtak ki megoldást a gyártók.


Nálunk egyszerre 5-6 konyharuha is használatban van. Na szóval ez a tartó falra, szekrényre szerelhető. Ilyen kis műanyagszerű hosszú téglalap. Vannak rajta lyukak. Nem igazán tudom így körülírni, de kicsit gumis az a rész, ahová a ruhát bedughatod és akkor az megfogja. Egy X betűt képzeljetek el, mert X alakú a nyílás. Így megtartja a konyharuhát és nem esik ki.

Szerintem ez direkt erre való, mert szüleim így vették, nem itthon lett összerakva vagy ilyesmi :)


Nagymamámnál a sütő fogantyúján vannak vagy régen volt neki egy kis ruhaszárító szerűség a konyhában a falra erősítve. Egy egy sima falra szerelhető dolog, műanyagban is fában is kapható. 3 hosszabb pálcika és széthajtható. Erre ráterítheted. Mai modern konyhákban annyira nem elegáns, de biztos kapni fémből készültet is az talán jobban mutat.

2011. ápr. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint én. Másik nagymamámnál pedig olyan módon van megoldva, ahogy az egyik válaszadó is írta. Egy kis műanyag akasztó. Egy pici négyzet (különböző színekben kapható) amelyből kilóg egy akasztó. A hátoldala ragadós, lehúzod a matricát és az előtte jól áttörölt tiszta, felületre ragasztod. Fontos, hogy ha lemosod előtte vagy nedves dologgal áttörlöd akkor várj egy 10-15 percet vagy többet, mert hiába tűnik száraznak nem fog odaragadni rendesen.


Nagyon jó, mert szinte észrevehetetlen, kis picike. Nem is foglal sok helyet a ruhával együtt sem. Természetesen több is ráfér, nem csak egy darab. :)


Nálunk is volt ilyen régen (most ugrott csak be), időnként nálunk is leesett, de volt, hogy megelégeltük és pillanatragasztóval ragasztottuk vissza. :D De vigyázz, mert nem tudom ezeknél az újabbaknál hogy van, de a régiek miután leestek foltot hagytak. Vagyis a ragasztó ott maradt utánuk és sokszor nehéz volt lekaparni. Na persze a végére lejött, csak azért mondom, hogy ne tedd valami nagyon drága, nagyon exkluzív felületre.

2011. ápr. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a mosogatótálcán száradó edények tetejére szoktam "kiteregetni". Hamar megszárad, nem esik le és védi a tiszta edényeket.
2011. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én sose teszem a szekrénybe ott csak a tiszták vannak :-o


hát a sütő fogantyúján!

jó arra odafigyelni hogy a konyharuha színe passzoljon a többi textilhez pl tányéralátét vagy a székek huzata stb. vagy a konyha alapszíneinek egyikéhez akkor nem idegesítő, hanem beleillik a képbe.

2011. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!