Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy használjátok a mosogatógé...

Hogy használjátok a mosogatógépet?

Figyelt kérdés

Ki kell öblíteni előtte a tányérokat, edényeket? Vagy úgy ahogy van, beteszed a gépbe?

- gondolok itt arra, ha pl rizsmaradványok vannak az edényben...-

Meg amúgy minden érdekel, ami hasznos tanács egy új mosogatógépezőnek:-))


2011. jan. 24. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha rögtön beindítod bepakolás után, akkor elég, ha papírtörlővel leszeded a nagyobb maradékokat, mint pl a rizs. Ha még áll fél napig a gépben a mosatlan, én leöblítve teszem a gépbe, hogy ne száradjon rá, de akkor is lepucolná a gép, csak így energiát lehet megtakarítani, mert rövidebb program is tisztára mossa a cuccot.
2011. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam leöblíteni az edényeket - bepakolom úgy, ahogy van. Néha egy-két darab piszkos marad, ezt kipakoláskor szoktam figyelni.


Kezdetben még válogattunk, olyat nem raktunk be, amiről lekopna a minta, azóta győzött a lustaság, az új filozófia a "vesszen a férgese". Egy-két gyerektányér, régi, kedves merőkanál és a legjobb hámozónk van csak kitiltva a mosogatógépből (meg az ünnepi edények, kristálypohár stb.).

2011. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a hosszú, de alacsony hőfokú (eco nevű) programmal mosogatunk.
2011. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem öblítek semmit, de a kajamaradványokat, pl. rizst alaposan kikaparom róla, mielőtt beteszem a gépbe, hogy a lefolyó se duguljon el.


Étkezések után egyből belepakolok mindent, és amint megtelik (sokan vagyunk, ezért ez hamar bekövetkezik), elindítom a közepes programot.

2011. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem öblítek semmit. Ha azzal vacakolnék, akkor nem sok értelme maradna a mosogatógépnek. A maradékot kikotrom, bár ha marad, akkor fennakad a szűrőn, szóval az se veszélyes, scak akkor a szűrőt kell takarítani. Szóval egyszerűen beleteszek mindent és ha megtelt, akkor elindítom. Akkor is elmossa az edényeket, ha két napja állnak benne :)
2011. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyetlen edényt öblítek: a tojásost. Azzal valamiért nem birkózik meg. Egyébként én is letörlöm, így recycling a használt papírszalvéta is.

Nem kell a drága, ezerazegyben tablettát venni, én a Lidl sajátmárkását veszem, a legalapabbat és teszek még regenerálósót is, mert nagyon kemény a vizünk. Sokszor van kifacsart citromhéj, azt beledobom és így kellemes illat is lesz és még csillogóbbak az edények. Vagy egy kevés ecetet rakok az öblítőtartályba, félve próbáltam ki, de olyan csillogóak lettek az üvegedények, hogy csak lestem. Mikor végez, kicsit nyisd meg az ajtaját, mert az elektronikája így tovább tart (egy szerelőtől hallottam)

2011. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is úgy gondoltam, hogy ha előmosok, akkor már el is mosogathatom a cuccot, nincs sok értelme.

Kipróbálom a beteszem és majd meglátjuk módszert.

Elsőre pár tényér nem lett tiszta, de még azt is ki kell tapasztalni, hogy mit hogyan kell betenni és hova.

Ma pl elakadt alul egy edényben a vízpörgő, így indíthattam újra, mert semmi nem lett tiszta.

Ilyen praktikákat is szívesen olvasnék, minden érdekel.)

2011. jan. 25. 21:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Már eleve a mosogatógépbe gyűjtjük a csetrest de a kajamaradékokat villával jól kikotorojuk a kukába azt késsz ha megtelt indítom az eco programon
2011. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy használjátok a sót, a tablettát és az öblítőt a leghasznosabban?
2011. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön öblítőt nem, mert van a tablettában. Sót akkor, ha kiürül, látom a tartály úszóján. Nálunk sok citrom fogy, mikor kinyomom, a citromhéjat beleteszem, illatos is lesz és cseppmentesen szárad. A rozsdamentes edények csillogóak lesznek.
2011. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!