Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy használjátok a mosogatógé...

Hogy használjátok a mosogatógépet?

Figyelt kérdés

Mennyire kell előtte öblíteni, előmosni, kitakarítani a tányérokat, edényeket?

Férjem épp azt pedzegeti, hogy nálam a mosogató szűrője is mindig eldugul hamar, a mosogatógép sem tartana sokáig...


2010. okt. 15. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kikaparom a kaját, hogy rizs stb. ne maradjon benne. A mosogatógép bírja a gyűrődést. Néha a tejbegrízeset, ha rászárad akkor beáztatom, de ennyi. Jó dolog a háznál egy mosogatógép. Ráadásul nagyon strapabíró szerkezetek és nem dugulnak el olyan könnyen mint a mosogató szűrője. :)
2010. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyobb ételmaradékok ne legyenek az edényen, azon kívül semmit sem áztatok. sosem marad semmi sem koszos
2010. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Öblíteni, előmosni egyáltalán nem kell. A nagy darabos dolgokat érdemes kiszedni, de csak azért, mert sokkal undorítóbb a gépbe belemászva az aljából kikotorni, amikor már összeázott.

Nálunk úgy van, hogy mindenki bepakolja, amiből evett - így persze szoktak belekerülni nagyobb ételmaradékok is, de a takarításon kívül más gondot nem okoznak, ugyanolyan szépen elmosogatja a gép az edényeket.

2010. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
78%

Nálunk elég kevés edény gyűlik össze, így hetente csak egyszer mosogatunk a géppel. Éppen ezért én inkább kicsit leöblítem az edényeket, mielőtt beraknám, és nem csukom be teljesen az ajtaját, csak behajtom, hogy egy picit tudjon szellőzni és akkor nem büdösödik be. Ez a módszer sokkal jobb, mint a többszáz/ezer forintos illatosítók használata.

Persze ha 2-3 naponta bekapcsolod, akkor nincs ilyen gond, de én nem szeretem néhány tányér miatt elindítani a mosogatást.

2010. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom én is az előttem szólókhoz: a használt papírszalvétákat "recycling" használom, azzal törlöm ki a tányérokat, mielőtt bepakolom. Viszont a tojásos edényeket feltétlenül öblítsd el, mert azzal valamiért nem bír a gép, nem mossa el tisztára. Pedig a legdzsuvásabbat is gyönyörűre mossa.
2010. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok:-)
2010. okt. 15. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!