Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztíthatnám ki?Koltozé...

Mivel tisztíthatnám ki?Koltozés elott állunk és a jelenlegi lakás amiben lakunk, annak az egyik szobája penészesedik.

Figyelt kérdés
Nem vészes, de azért szerintem csak szálldogál a levegoben a spóra!Szóval van a szobában fotel, kárpit van rajta. Ezt szeretném kitisztítani, lehetoleg valamilyen házi tisztítószerrel,ami hatásos, mert várandós vagyok. Nem szeretném az új lakásba cipelni a penészt! Van valakinek jó otlete?
2009. jan. 29. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az új lakásba a penész nem a bútorokon keresztül fog menni, hiába van ott a spóra. Ha nedves a lakás akkor penészes lesz, ha nem nedves akkor meg nem fog megtelepedni a penész. Ez nem olyan mint a bolha.
2009. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jól szólt az előttem szóló

ha az új lakás nem nedves akkor nem fog penészesedni, mert a penésznek nedves levegő és nedves falak kellenek, szóval ha az új lakás száraz, akkor nem fog neked terjeszkedni a penész, ha benne is van a bútoraidban, kiszárad és elhal

2009. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi, de a szagot pl mivel tuntessem addígra el ?:-(
2009. jan. 29. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a fenti véleményekhez, ezen a módon nem viszed át a penészt.

A kommented alapján viszont azt gondolom, hogy itt a rossz szagú fotel inkább a gondod. Ezt legegyszerűbben kárpittisztítóval oldhatod meg, némelyiknek kellemes illata is van. Ha amúgy tiszta, csak a szaga rossz, ajánlom a DM-ben kapható Denkmit textilfrissítő sprayt, ez elveszi a rossz szagokat. (Sajnos a régebben létező JASA-t már nem lehet kapni, nem tudom mi lett vele.)

Ha mindenképp házi módszert szeretnél a tisztításhoz, találtam Neked "nagyis tippeket": [link]

A tisztítás előtt mindenképp jól porszívózd ki a fotelt!

A lehető legjobb viszont az lenne, ha ki tudnád tenni napra, ott alaposan átszellőzhetne, és ezt kombinálhatod a többi módszerrel együtt (bár mostanság ez a napos dolog nem igazán kivitelezhető). Egy probléma azonban van... ezt mindenképp még a régi helyen szeretnéd csinálni, hogy az újba már az illatosat vidd? Hacsak nem az uccsó napon teszed, nem sok eredményt fogsz elérni, mivel "újrabüdösödik", sajnos. És még ott van annak is a lehetősége, hogy szagilag menthetetlen a bútordarab, családunkban egy heverőt készülünk így kilakoltatni, mert semmi sem veszi el a dohos szagát, nyilván ez attól is függ, hogy meddig volt az előnytelen helyen.

2009. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez az!!!!

Ez kell nekem!! Nagyon koszi, sokat segítettél!!!!

2009. jan. 29. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, a kérdés már régi, de más még hasznát veheti:


Minél nagyobb %-ú ecetet szőnyegtisztítógépbe, azzal kitisztítani, az is segíthet attól függően, hogy mennyire mélyre ment be a penész a bútorba. Az ecet a legtöbb penészfajt irtja és szagtalanít. Frissen az ecet büdös, de elillan a szaga hamar. Illetve szódabikarbónával is lehet szagtalanítani, de az kevésbé penésztelenít. (Persze az a nagyis tippes link is klassz, nekem bejött.)

2010. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!