Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 500 fordulatos mosógép miben...

Adri baba kérdése:

500 fordulatos mosógép miben rosszabb a többinél? Megéri megvenni 15ezerért? Whirpool

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
A centrifugálás hatékonysága nem olyan jó. Ebből a szempontból a 800 vagy afeletti fordulatszám a jó. Én nem venném meg, de nem a fordulatszám, hanem a márka miatt. Van akinek beválik természetesen, de általában sok probléma jellemző rá.
2009. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
500 fordulat nagyon kevés. Nyáron jó, mikor van 35 fok és tudsz odakinn szárítani, de télen, mikor esetleg benn kell tartanod a vizes ruhát nem jó, nagyon sok víz van benne, garantált a házban a penészedés.Ezt amúgy tapasztaltam, szóval a 800 fordulat is kevés, meg mondta is a szervizes nekem. Whirlpoolra amúgy sok panasz van, viszont több olyan ismerősöm van aki már tíz éve nyúzza és semmi gond nincs vele.
2009. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Az 500 fordulat tényleg kevés... télen lesz 3nap mire megszáradnak a ruhák! nekem egyébként a márkával semmi bajom.
2009. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha egyébként jó állapotban van, megéri. Azért kérdezd meg, hány éves a gép, mert 500 fordulatosat már elég rég nem gyártanak. pedig van egy nagy előnye: nem lesz "csontszáraz" a ruha, mikor kiszeded, de nem is gyűri úgy össze, mint az 1000 fordulatosak. 800-nál én nem vennék magasabb fordulatszámút, az tuti.
2009. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
ezért találták ki a vasalót...:-)
2009. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged inkább magasabb fordulaton centrifugázni tudó mosógépet vegyél.

Nekem is Whirpool mosógépem van. Meg vagyok vele elégedve. Szerelőtől is kérdeztük nem ez a legproblémásabb márka. Az enyém 1000 fordulatos, de szabályozható (400,600,800,1000 fordulatra). Az 500 összességben már kevés, viszont vannak olyan dolgok, amiknek nem is jó a magas fordulat. Én általában 1000-en használom ruhaneműk esetén. Most pl. a hálószobai rongyszőnyegemet mosom, és csak 400-ra állítottam, mivel a szőnyeg nehéz, nem hiányzik, hogy szétugrálja magát szerencsétlen.

2009. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Megéri megvenni!!Nem rossz márka,elég kicsi a centrije, de csak gondolj bele, néhány éve még kézi centrifugával centriztünk.Az sem volt gyorsabb, és mégis mindig száraz ruhában jártunk!!!!Az enyém 700as, de egyáltalán nem hiszem hogy sokkal rosszabb lenne az 500as!Én megvenném ennyiért ha jó állapotú, és nincs szétrohadva, vagy nincs elvízkövesedve a fűtőszála!!!!!!!!!!
2009. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, akik válaszoltak, mennyire volt tapasztalatuk e téren. Nekünk ilyen gépünk van, sőt a márkája is uaz, és nagyon szeretem. Nem teszi tönkre a ruhákat a magas fordulatszám, és nem gyűri meg annyira. Anno ez volt akciós, s az olcsóbb ár miatt választottuk, de én szeretem ma is. Sokat használjuk, két kisgyerekkel, és nem "tocsognak" a ruhák, nem szárítunk napokig, ahogy azt írták... Szerintem -pláne ennyiért- ha egyébként jó állapotban van, bátran megveheted.
2009. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Mi 13 éve nyúzunk egy Whirpool 400 -as mosógépet, soha, semmi baja nem volt,pedig kétnaponta mosok.Még télen is max.másfél nap alatt megszárad minden.Sőt ha ágyneműt, ingeket mosok, úgy időzítek, hogy félszárazon vasalok is.Az édesanyám tavaly vett 1000 fordulatos ugyanilyen márkájú gépet, de már tucatszor kellett szervízelni,A szerelő elmondta, szinte minden műanyag a gépben max.6 évre vannak tervezve.Az én mosógépemben még van anyag, remélem egy darabig nem is hagy cserben.Egy jól szigetelt lakásban pedig télvíz idején még jó is ha teregetsz, -párásít, nem lesz száraz levegőjű a lakás.Penészedés kizárva.Ez az ajánlat jó, én a tapasztalataim alapján biztosan megvenném.
2009. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Saját történet : 11 éves Whirpool 500, hálistennek semmi baja sem volt, nem gyűri a ruhát, ( sokaknak semmit sem mond; a kisebb fordulatszám kíméli a csapágyakat ) és ennyivel kevesebb áramot fogyaszt. Fürdőszobánk ablaktalan, ( téglablokkos ház ) de a száradás télen sem több, mint 1-1,5 nap !! Persze, mi alapból sokat szellőztetünk. Ha valamit extragyorsan kell szárítani, akkor ott van a régi Hajdu centrifuga, és a ruhadarabok a gázkonvektor fölött pár óra alatt taljesen szárazak.

Szóval, ha nem zörög, nem folyat, és minden progi megy, akkor én megvenném.

2009. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!