Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindenkinek mindig műtő...

Mindenkinek mindig műtő tisztaságú a konyhája? Hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Amerikai konyhánk van, van szagelszívónk, de mindig minden tiszta zsír. olyan koszos érzetem van mindig. Vettem hideg zsíroldót, meg mindenfélét, de nem sokat használt, de majdnem megfulladtam:-(

A tv-ben, újságokban, ismerősöknél mindig minden konyha olyan tiszta, én már szégyellem a sajátom. mivel oldhatnám meg ezt a problémát? köszi az ötleteket


2010. dec. 10. 21:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem az! Bár arra mindig figyelek,hogy ha főzök, akkor közben mosogatok és pakolászok. Így nem a végén kell a nagy halom cuccot eltakarítani,hanem szépen apránként megcsinálom! De bevallom, hogy nem mindig van kedvem este 10 kor (általában akkor van kész a kaja, mivel este tudok csak főzni) letakarítani a tűzhelyet. Örülök,hogy kész a kaja és mehetek aludni. Másnap szoktam ilyenkor megcsinálni. Megvár, sajnos úgy sem csinálja meg helyettem senki!:)
2010. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: a zsírra a megoldás a rendszeresség. Szóval egyszer takarítsd végig nagyon durván a konyhát, mindent jó erős vegyszerrel szedj le.

Aztán ha ráállsz a rendszeres takarításra, az azt fogja jelenteni, hogy nem lesz rászáradt zsír, csak a viszonylag frissen rácsöppent. Azt pedig a mosogatószer lehozza.


Mondjuk megjegyezném, hogy a mosogatószer gyakorlatilag mindent lehoz: én a nagymamámtól örököltem egy 40 éves tűzhelyet, az ajtaján egyáltalán nem lehetett belátni. Beáztattam mosogatószerbe és simán le lehetett szedni, pedig az valóban régóta rajta lehetett már..

2010. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

dehogy az...

mire 5re hazaérek,örülök ha főzök vmit,és pihi...pici konyha,alig férni

szerencsére páromat se zavarja a kupi,hetente 2x elmosogatunk és kész,meg hétvégén felmosok,felporszivózok

ennyire telik az energiámból meló+suli mellett,akinek nem tetszik takarithat helyettem is...

2010. dec. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tetris ***** válasza:
A konyhaszekrény teteje úgy marad tiszta, hogy ha lefeded újságpapírral. Aztán ha poros lesz, vagy zsíros, akkor csak ki kell cserélni. Mármint az újságpapírt.
2010. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

igaza van annak aki írja, hogy rendszeresen kéne takarítani és nem lesz zsíros, de ez nálam nem ment eddig.

nekem a mosogatószerem sem ilyen szuper, hogy mindent levisz, ti milyet használtok?


Ez az újságpapíros ötlet pedig szuper, ezt megcsinálom, oda úgysem lát senki:-)


köszi mindenkinek

2010. dec. 14. 17:39
 16/20 anonim ***** válasza:
Én Lidis W5 mosogatószert használok. Garantáltan levisz mindent.
2010. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is lidliset használok. Előtte Jar volt, meg pur, mert mást nem birt a kezem, egyszer lemarattam róla a bőrt, és azóta sajna nem nagyon birja a vegyszereket, kesztyüben meg nem tudok mosogatni. De ez a lidls nagyon jó. Leszed mindent, és a kezemet sem teszi tönkre.
2010. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ja még egy apró trükk, szerintem az összes ismert ember így csinálja:


takarítónő


Ha valaki minden nap végigtakarítja a konyhád úgy, hogy csak ez a dolga, akkor garantáltan címlapra való lesz, úgy fog ragyogni :D:D:D

2010. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
hát az már biztos, hogy a takarítónő viszi le legbiztosabban a piszkot:-) kár, hogy nálunk én vagyok a takarítónő, mosónő, szakács, gyermekfelügyelő stb. egyben:-)
2010. dec. 22. 08:42
 20/20 anonim ***** válasza:
Na igen. A 2in1-et sosem dicsérik?) A sampon-balzsamról is azt mondják, hogy külön-külön a leg hatásosabbak.
2010. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!