Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tanulhatnám meg a...

Hogyan tanulhatnám meg a gyors takarítás technikáját a neten?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom a szakképzett takarítónők, akik tapasztaltakis, nagyon jól és gyórsan ki tudnak takarítani.Én meg állandóan csak szöszmötölök 1 pont mellett és tök lassu vagyok(már mint egy takarítónőhöz képest).A kolláganőm azt mondja h. az ő takarítónőjük 1 nap alatt kitakarítja alakást úgy h. a bútorokat is elhúzza és mögötte is takarít.Na nekem csak a szobám fél nap, amíg kitakarítom(bár tény h. nem hiperkapkodósan csinálom, hanem szép nyugisan).

Tanfolyamra emiatt azért nem szeretnék elmenni, de aki esetleg ilyet dolgozik, tudna adni pár tanácsot?Vagy esetleg a neten van-e ezzel kapcsolatban vmi oktató film, vagy könyv?


2010. nov. 15. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tanulni kell, hanem csinálni. Én 2 óra alatt takarítom ki a 70 nm-es lakásomat. (Szokásos mértékű hétvégi takarítás: ablakpucolás, függönymosás, szekrénytakarítás nincs benne, minden más igen.) Ha a párom segít porszívózni, akkor 1-másfél óra max.

Mondjuk alap, hogy hét közben nem csinálunk sem szemétdombot, sem disznóólat a lakásból.

2010. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legalább tiszta lehet a lakásod.

Amúgy ez teljesen egyéntől függ. Nem mindenki tud jól és gyorsan takarítani.

Használj olyan szerszámokat, amiket a takarítónők, használj nagyobb partvist, felmosó rongyot, és jó minőségű súrolószereket, ablaktisztítót lehúzóval, stb.

A többi meg már csak gyakorlás kérdése. A takarító nők is így kezdték, csak mivel egész nap ezzel foglalkoznak, belejöttek. Ezt nem lehet könyvből megtanulni, mint ahogy az éneklést sem. Van akinek tehetsége van hozzá, van aki lassabban boldogul, de ő pedig másban jobb.

2010. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz jó ötleteket:

[link]


Egyébként ilyen trükkök vannak, hogy rá kell jönnöd, mit milyen sorrandben érdemes csinálni. Akkor vagy a leggyorsabb, ha a lehető legtöbb folyamat párhuzamosan halad.

Például a fürdőszöbát a következőképpen takarítom: a wc-be beleöntöm a wc tisztítót, aztán domestosos szivaccsel lekenem a csempéket, a kádat, a mosdót. És kezdem újra, csempe, kád, mosdó. Ha nagyon koszos, akkor még egy szünetet is tartok, amíg hat a vegyszer. 2-3 újra áttörlés után leöblítem, majd kiöblítem a wc-t is. Semmit nem kell súrolni, és nem egyesével haladok, hanem folyamatosan mindennel.

Aztán vannak olyan területek, ahová egyszerűen több vegyszer kell ás hagyni kell állni rajta. Tipikus példa a tűzhely rácsa. 1-2 órára beáztatod és minden gyönyörűen lejön róla. Te meg azalatt be tudod fejezni a lakást.

Gondold végig, hogy tudsz logikusan haladni. Pl. ne tologasd ötször oda-vissza a nehéz bútorokat, csak egyszer, de akkor csinálj meg midnent, amit kell mögötte. Ezzel sok időt és energiát spórolsz.


Meg persze próbálj meg úgy általában rendet tartani, és ha látod, hogy valami nagyon koszos, akkor egyszerűen azt csináld meg, függetlenül attól, hogy épp takarítasz-e. Ha észreveszed, hogy mondjuk csupa por a függöny, akkor szedd le (ez a művelet nincs öt perc, bármikor meg tudod csinálni) és dobd bele a mosógépbe! Nem kell alatta ablakot mosni, csak ennyi. 5 perc, amíg leszeded, mondjuk 10, amíg visszarakod.

Vagy az is lehet, hogy felosztod a nagyobb feladatokat. Egyik héten a "sima" takarítás mellé lemosod a szekrényeket, a másikon az ablakokat, a harmadikon kipakolod a konyhaszekrényt, a negyediken lemosod az ajtókat, az ötödiken leszeded a pókhálókat... nem sokat, mindig csak egy max. negyedórás műveletet kell megcsinálni. Így soha nem lesz veszélyesen koszos a lakásod, talán nem is lesz szükség nagytakarításra :)

2010. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 15. 12:30
 5/5 anonim válasza:

Nem vagy egyedül, nagyobb családban, ha keveset tartózkodunk otthon, akkor is gyűlnek a feladatok, és a gyorsaság fontos!

Köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést, mert én is tanultam a válaszokból!

2010. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!