Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy egyszobás lakásban lakok,...

Egy egyszobás lakásban lakok, ahol ha kimosom a ruhát kiteregetem és ilyen állott, poshadt szaga lesz, mit csináljak máshogy ?

Figyelt kérdés
Szóval egy egyszobás lakásban lakom kb 20-25 négyzetméter a szoba. Galériás szóval bruttó 4 méter belmagasság is van. Ha kimosom a ruháim és kiteregetem egy mosógépnyi ruhát a 2 db szárítóra, ilyen poshadt savanyú szaga lesz. Már próbáltam egy ventilátort is berakni, hogy gyorsabban száradjon, öblítőt is használok. Nem tudom mitől lehet ez, a mosógép 1 éves és az elejétől ezt csinálja. Tippek ötletek, hogy mitől lehet vagy hogyan lehetne ezt megoldani ?
ma 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyorsprogramon mosol? Azon hajlamosabbak a ruhák mosás után bebüdösödni. Próbálj meg kevesebb ruhát beletenni és magasabb hőfokon mosni kicsit hosszabb programmal.

Sajnos hűvös, nyírkosabb az idő, ilyenkor nem száradnak a ruhák. Én kint a szabadban szárítom, annyi előnyöm van veled szemben, hogy nem büdösödnek be, de nehezen száradnak.

Próbálj meg szellősebben teregetni, több helyet hagyva a levegőnek.


Szárítógép nincs tervben? Gondolom nem fér el és drága is.

ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Magas a páratartalom a szobában, nincs hova ki párolognia a ruháknak.

Egy párátlanító megoldhatja a problémádat. Van olyan amin van ruhaszárító program.

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 órás programomon mosok, és a mosógép sincs teletöltve, mivel így is két szárítóra teregetek ki egy adag ruhát sokkal szellősebben már nem tudom
ma 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es mondta, érdemes venni egy elektromos páraleválasztót.

Nem olcsó, de nagyon hasznos, főleg kis lakásban.

Nekünk egy nagyobb változat van, annak kb. 10 literes a tartálya, de családi házba kellett. Általában a mosókonyhában van és amikor teregetek akkor bekapcsolom mellette a páraleválasztót. Így a levegő szárazabb és a ruhák gyorsan száradnak. A vizet meg simán ki lehet önteni a lefolyóba utána. De jó a fűrdőszobai pára miatt is meg gyakran van lent a pinceszobában, ott is időnként kell egy kis páramentesítés.

ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!