Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni a mosás után...

Mit lehet tenni a mosás után azonnal "ázott kutyaszagú" pulóverrel?

Figyelt kérdés

A mosás alapos (nem gyors program), a mosószer elegendő és jó minőségű, a pulóver egy jobb H&M férfi pulóver.


Tavaly pár hónap után ázott, büdös szagúvá vált, akárhogy, és akárhányszor mosom, nem segít rajta. Mit lehetne vele tenni? Nem szeretném kidobni.


Max negyven fokot javasolnak a címkéjén mosásra, de már gondolkodtam azon, hogy ha már úgysem lehet rajta máshogy segíteni, akkor bedobom egy kilencven fokos mosásra.


szept. 17. 22:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
43% poliészter, 57% pamut.
tegnapelőtt 19:12
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld az ecetes vizes öblítést. Esetleg álljon is az ecetes vízben 20-30 percig./Van baktériumölő hatása is az ecetnek, azért lehet vele tartósítani/
tegnapelőtt 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tartom jó ötletnek, amit 12-es írt.

Az ecet az anyagnak is árt. Ha a mosógépbe teszel annyi ecetet, amennyi öblítőt tennél, az nem árt. De ha mondjuk 1:10 arányú higított ecetes vízbe (az ecet legyen mondjuk 10%-os) beteszed áztatni, akkor lehetséges, hogy az anyag károsodni fog. Persze attól is függ, mennyi ideig ázik. Talán fél-egy óra nem árt neki, de órákig semmiképp se hagyd benne. És csak mellékesen jegyzem meg, hogy nehogy folt legyen a ruhában, mikor áztatod, mert az ecet azt fixálni fogja.

Én nem gondolnám, hogy egy pulóverben bacilus legyen, azt meg különösen nem, hogy azoktól legyen ilyen szaga a ruhának. Én egyszerűen kimosnám, öblítő helyett ugyanannyi ecetet raknék a mosógépbe, majd utána szabad levegőn, lehetőleg napos-szeles időben (mint ami most van) megszárítanám.

tegnap 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13# 12 és 1-es vagyok. Én is azt írtam, hogy az öblítő helyett használjon ecetet. Semmi esetre se olyan arányban, ahogy a savanyúságot tesszük el- tény, hogy ezt nem írtam oda 🤣
tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!