Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Helytakarékos ruhaszárítás...

Helytakarékos ruhaszárítás stúdió-lakásban? (mosó-szárítógép+ruhaszárító)

Figyelt kérdés

Vettem magamnak egy stúdió-lakást és a mosógépnek kis külön szobája van. Ami egyben ruha-szoba is. 3x3 méter kb.


Olyan gépet fogok venni, ami mosó-szárító egyben. Viszont azokat a ruhákat amiket nem lehet szárítógépben szárítani (pl farmer) felfüggeszteném száradni. Látom, hogy van olyan ruhaszárító ami falra szerelhető, esetleg az ajtón tud lógni.


Ezek közül mit ajánlanátok? Az külön jó lenne, ha az ajtót nem kéne nyitva tartani azért, mert épp felraktam a szárítót és a tetején illeszkedik az ajtóhoz.



szept. 15. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet szárítógépben szárítani. Még a csak kézi mosásra ajánlottat és kabátot is, van hozzá program.
szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De a farmernadrágnak a belső kis fehér izéjén az van, hogy szárítógépbe nem való.


Egész biztos vagy ebben? Gondolom valami alacsonyabb fokozaton?

szept. 15. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban a panellakásban a fürdőszobában volt egy leengedhető, mennyezetre szerelt ruhaszárító. Az nagyon praktikus volt.

Egyszerűen még mi gyerekek is le tudtuk engedni, egy zsinór tartotta amin több csomó volt kötve, így az adott magasságban csak beakasztottuk a falon levő kampójába. Felhúzni a vizes ruhákkal már több erő kellett. Majdnem a mennyezetig lehetett emelni, így alatta simán lehetett a kádban fürdeni, zuhanyozni is.

Ilyet ha felszerelsz a plafonra akkor alatta marad bőven helyed csinálni amit kell. Nálunk ehhez hasonló egyszerűbb megoldás volt akkor:

[link]

Ma már vannak másfélék is, talán jobban beválnak nálad:

[link]

[link]

De ugyanígy van olyan változat is amit fejmagasságban lehet a falra szerelni a mosógép fölött a falra és kihúzod ha szükség van rá, amúgy meg a falhoz simul.

Viszont nagyon fontos, hogy vegyél egy páraleválasztót!

Nem a pasztillásat, hanem elektromosat. Bármit is csinálsz, a ruha szárítása akkor lesz gyors és penészedés mentes, ha a levegő páratartalmát folyamatosan ki tudod szedni. Én a mosókonyhában használom (amikor kint nem lehet már teregetni a teraszon). Kiteregetem a ruhákat, bekapcsolom a páraleválasztót és akkor teszem a ruhákat a szárítógépbe amikor már csak vasalásnedvesek. Így nem kell vasalnom, mert mindent szépen kisimít. Csak nem szabad egyszerre túl sok ruhát tenni a szárítógépbe.

Ha a szárítógépet használod ahhoz is fontos a levegő alacsony páratartalma, mert azzal a levegővel szárít amit kintről beszív.

szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 A farmerokat azért nem lehet szárítani szárítógépben, mert összezsugorodnak. A szövése olyan, hogy összehúzódik és kicsinek, szűknek érzed utána. Nem teszi tönkre a gép, mint más esetben a ruhákat, csak összemegy.

Ezt se véglegesen, hiszen ha sikerül felvenni akkor szokásos módon lazul viselés közben, vagy újra ki kell mosni és ennyi. A párom vett magának neten farmert és kicsit nagy lett rá. Jó csak kicsit laza. Direkt kéri, hogy szárítógépben legyen szárítva, mert akkor pont jó a mérete.

A farmerokat azért nem szoktam egyből a szárítóba tenni mert lassan száradnak. Megvárom amíg épp csak nedvesek és akkor teszem be, sokkal kellemesebb, puhább az anyaguk utána.

Persze vannak olyan farmerok amiknek a szárát kihasogatták vagy az alja tépett, nincs varrva. Ott lehet gond, hogy ezeknél sérülhet a szárítógépben a nadrág.

Azonban tényleg vannak dolgok amiknek nem a legjobb a szárítógép, mint a női melltartók, igen kényes, vékony anyagból készült ruhadarabok, gyapjú holmik, kötött dolgok. Itt is az van, hogy (melltartókat kivéve) ha nagyjából megszáradtak akkor mosózsákba téve lehet őket szárítógépben is szárítani.

szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 én mindig gépben szárítom, csak amikor kész egyből kiveszem és nadrág fogasra hajtom amíg meleg, mert ha ott hűl ki bent, gyűrött lesz és utálok vasalni.
szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne vegyél mosó-szárító gépet egyben. Sajnos nem sokat ér, ugyanúgy vizesen fogod kivenni a ruhát, és lehet teregetni.
szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejött a 2:1ben.

A titka tényleg az(gondolom) , hogy a mosógép része 9,a szárító max 5 kilós.

Nem kell tömve telepakolni, vagy elinditom megegyszer a szárítást.

Az ikeaban van olyan szárító, ami falra furható, és le lehet nyitni, szerintem az praktikus.

szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van:

[link]


Praktikusabb egyenként leereszteni a szálakat, mint az egész fregolit - főleg visszahúzni nehéz.

szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj arra, hogy a ruha szárító gép - főleg az olcsóbb típusok - mind a szabad levegőbe, vagyis a picike helyiségbe fogja kiereszteni az összes párát, ami a ruhákból kijön. Több liter víznyi pára fogja ellepni az összes ruhádat.


A ruhatároló helyiséged hamarosan egy dohos kis helyiséggé válik, amiben az összes ruhád örökre büdös lesz.

szept. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!