Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan növeljem a nyomást?

Hogyan növeljem a nyomást?

Figyelt kérdés

Vaillant készülék, gyönyörű darab, sehol sem látok rajta semmilyen csapot amivel nyomást tudnék tölteni. (Én nem látom)


Viszont a tél közeleg.

Jó lenne, ha meleg mellett a készülék sem menne tropára, vagy ez ilyen nyomást mellőző működésekre képes? Adott a kérdés sor. Help!:)


UI.: Megvolt a főpróba télre és megy, szalad, de a nyomás csak marad.


Képek:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



szept. 16. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de ha még a burkolatát sem tudod levenni, akkor saját és családod biztonsága érdekében hívj gázszerelőt.
szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ehhez biztosnem kell a burkolatot leenni.

Nézd meg a könyvében hova van a feltöltő csap szerelve .

szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Használati utasítás nélkül a 3-assal jelölt szürke (nyíl, bar) gombra tippelnék. Ha megnyitod hallatszik, ahogy nyomja a vizet, illetve emelkednie kellene a nyomásnak.

Ha mégsem, akkor állítsd vissza az eredeti helyzetbe és hívjál szakembert, vagy legalább keresd meg a kazánhoz a használati utasítást.

szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobbról 2. És 3. Cső között van egy szögletes bigyó, abban van egy lapos csavarhúzós csavar fej. Azt fordítsd el, és akkor hidegvízről feltöltöd a fűtést. 1-1,2 bár megfelelő lesz.
szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csodás.


Néhány Vaillant kezelési utasításra rákerestem.

Idézem:


"1. Kösse össze a töltőcsapot a hidegvízvezetékkel úgy, ahogy azt a szakember mutatta Önnek."

szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van, köszönöm 4-es, azóta a Mester is ezt tanácsolta, maholnap hazaérek és írok eredményt ha elvégeztem a műveletet. Ennyit egy átlag felhasználó még éppen szerintem megtehet ha megvan a minimális műszaki érzék és tud tanácsot kérni, egyébként évenkénti felülvizsgálat a jó döntés.


Ha valaki hasonló témában keresett választ akkor mindenképpen fogadja meg az 1,2 maximum 1,5 értéket, fűtés közben feljebb fog még kúszni és ha régi készüléked van akkor nem biztos hogy lekapcsol ha túlnyomás van. Mint írták kiskönyv és pontos meghatározott érték, ha így jársz mint én hogy nincs könyved akkor pedig 1,2-1,5 max!!

szept. 16. 18:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként rengeteg féleképp mehet ez a töltögetés, típus függő, valahol konkrét csapok vannak rá amit elforgatsz valahol rádugod a zuhanyt és feltöltöd valahol pedig gázzal szokták, ezért is fogalmazódott meg a kérdés is, ezzel a típussal még nem találkoztam.
szept. 16. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!