Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fertőtleníteni szeretném a...

Fertőtleníteni szeretném a mosógép dobját - ha jól írom. Domestos van itthon. Az megfelelő lenne a célra? Amennyiben igen, hány fokon menjen a program? Ha ne Domestosszal legyen csinálva, akkor milyen szerrel és hány fokon?

Figyelt kérdés

aug. 11. 12:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Más lehetőségek is érdekelnek, nem csak a Domestos.
aug. 11. 12:37
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Tegyél bele ecetet és 90°C-on indítsd el egy mosást.
aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Mosópor és 90-95 fokos mosás.
aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Domestos az hipó és nátrium-hidroxid keveréke. Pont ugyanúgy fertőtlenít, mint a sima hipó.

Miért akarod fertőtleníteni a dobot? persze ha teszel bele egy rakat Domestost , majd elindítod rajta a gyorsmosás programot akkor az rendesen átmossa vele, csak utána első mosásra színes ruhát ne tegyél bele, nehogy véletlen valahol maradjon benne hipó és foltos legyen tőle. Bár kicsi a valószínűsége.

De ahogy a többiek írták, az is lehet jó megoldás ha vízkőoldást csinálsz inkább ecettel vagy csak egy mosást, a lényeg a magas hőfok.

aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Lehet kapni a DM-ben mosógép tisztító és fertőtlenítő folyadékot. Saját márkást is és Sanytol-t is. Mindegyik remek. 60 fokon kell vele elindítani a gépet,legalábbis a DM saját márkásnál,de rájuk van írva.

Illetve ha nem a fentit használom,akkor mosogatógép tablettával takarítom ki a gépet.

Ha nagyon oda van a gép,akkor ezek előtt citromsav bele és indítás a legmagasabb hőfokon.

aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Domestost inkább ne. Habzik ès több önlítès után is visszamarad benne. Èn negjártam.

Vegyèl hypot vagy hypoport, azt használd inkább. Ehhez elèg 60 fok, de 30-40 is.

A magas hőfok, pláne a 95 önmagában is fertőtlenít, csak kèrdès, hova èr el tartósan az a kevès forróvíz.

aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel, hogy hogyan alakult, leírom.


Eredetileg amúgy alig volt egy kis szaga a mosógépnek.


Tegnap indítottam egy mosást 60 C fokon, abban mosószóda volt és folyékony mosószer.

Aztán indítottam egy mosást 95 C fokon. Abban szódabikarbóna volt és öblítő gyanánt vízben oldott citromsav.


Ma vettem észre, hogy büdös lett a mosógép. Ma már nem csak alig volt szaga, hanem jóval erősebben.


Hipó nincs itthon, csak Domestos. Végül azzal indítottam ma egy normál programot.

Most már nem büdös.


Valószínűleg még egy citromsavas öblítés még kéne.


A szag nyilván nem a vízkőtől volt.


Senkit sem pontoztam le, de láttam, hogy valaki igen.


Köszönöm a tippeket.

aug. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!