Miért javasolják sokan az ecetet ruhaöblítéshez mosásnál?
Mert olcsó. Az olcsó pedig jó. Tehát az ecet jó, hiszen olcsó.
Vannak emberek, akik ennyire pusztítítóan egyszerűen gondolkodnak.
Nem a felsoroltak miatt LEHET használni. Mellesleg már kifejezetten drága lett.
Lágyítja a vizet, de ha ecetszagú lett minden, túl sokat raktál bele. Valamint élénk színű ruháknál színélénkítő hatása van, és savra érzékeny baktériumokat elpusztíthatja.
De vigyázni kell, mert egyes mosógépek alkatrészeit megmarhatja, az ecet tömény, erős szer. Természetes vízkőoldásra ecet helyett sokkal "gyengédebb" a citromsav.
Egyszóval felesleges mosáshoz adagolni ecetet. Max élénk színű ruháknál.
"Lágyítja a vizet"
Jézusom kettes! Dehogyis lágyítja a vizet az ecet! A szóda lágyítja, meg a trisó. (Meg a Calgon, meg az ioncserélő gyanta, meg a zeolit.) A szóda a karbonát-ion tartalmával csapja ki a keménységet okozó kálcium ionokat, a trisóban meg ugyanezt a foszfát-ion végzi. És mivel az mosószerek lúgosak, erre találták ki egyesek, hogy akkor a lúgot semlegesítsük le savval. És az utolsó öblítéshez ecetet adnak az ecetFAN-ok, öblítő helyett. De nincs szükség semlegesítésre, mert a mosógépek többszöri öblítéssel (ecet nélkül is) megszabadulnak a mosószer maradványaitól.
[Maga az öblítő is inkább antisztatizál, mintsem mosószert semlegesít, hogy a sztatikusan feltöltődő anyagok szálai ne tapadjanak olyan borzalmasan össze, lágyabb tapintásúak legyenek száradás után. Ezért nem lett puha ecettel!]
Elég zagyva válaszok érkeztek...
Az ecet lényege, hogy a mosógépben lerakódó vizkövet folyamatosan leoldja. Ezért érdemes ecetet is tenni bele. Tehát nem vizet lágyít az ecet, hanem a vízkeménység következményét - a vizkőlerakódást kompnzálja valamelyest. Öblítő egyébként opcionális, de sokat nem érdemes belőle használni.
"Kipróbáltam és teljesen ecetszagú lett minden"
Ezt meg csak beképzeled, esetleg rossz az orod, vagy literszám öntözted bele az ecetet, mást nem tudok elképzelni. Csak egy kis pihárnyi ecet elég, nem kell mindjárt egy egész üveggel beleönteni.
Nem kell beleüntenk 10 litert!
A fele pohár felét kb. 2-3 cl-t.
#2 "Természetes vízkőoldásra ecet helyett sokkal "gyengédebb" a citromsav."
Nem! A citromsav nem gyengébb sav az ecetsavnál.
Az ecetsav gyengébb sav, de a vízkőoldásnál és a többi hasonló felhasználásánál nem ez számít hanem a koncentrációja.
Ecet helyett csak azért jobb mert nem marad erős szag utána. A gyártása viszont sokkal rosszabb ipari folyamat, mint az eceté.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!