Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Wc. A vizeletszag honnan...

Wc. A vizeletszag honnan jöhet a vécéből, annak melyik részéből? Pár nappal ezelőtt volt Domestos-szal kitakarítva a vécécsésze, de most úgy érzem, hogy pisiszag jön onnan. Ez honnan jöhet, a karimáról, a "perem alól" vagy mélyebbről? A csatornából?

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet mélyebbrő egy alattad, lakótól is jöhet.
2023. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha olyan férfi van a családban, aki állva pisil, a finom csöppek mindenhová jutnak (falra, ülöke alsó felére, bárhová), és egy-két óra múlva elkezdenek "illatozni"
2023. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Húgykő van a vécécsésze u részében ahol a víz megáll. Sósavval 3-4 óra alatt fel lehet oldani.
2023. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet ag ejtocso lukafasa es a falba ereszti a pisit..


Nalunk a lepcsohazban volt ez.

2023. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor lakast vettem a regi WC cseszebol jott a hugyszag. Sosavaztam, domesztoszoltam, semmi se hasznalt. Kicsereltettem a WC cseszet tartalyostul. Szerintem a 80-as evek ota egyik tulajdonos se cserelte ki azt a cseszet, hajszalrepedeses volt vegig. Hiaba sosavaztam hoferre, maradt a hugyszag..
2023. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindegyik választ. Hála Istennek, csak akkor volt, azóta megszűnt.


Leírom, hogy szerintem mi volt a probléma.

Előzmény: több, mint egy évtizede úgy húzom le a wc-t, hogy lehúzás előtt a fedelet lehajtom.

De a kérdés kiírása előtt volt pár nap, hogy valami miatt máshogy döntöttem és nem fedtem le (teszteltem valamit, de nem ezt).

És a wc ki volt takarítva, mégis ilyen szag volt.

Azután (tehát még akkor, a Domestos után másnap is, de akkor nem Domestos-szal) még egyszer kitakarítottam, de visszatértem a fedett lehúzáshoz.

Azóta nem érzem azt a szagot, tehát könnyen lehet, hogy a nyitott fedeles lehúzás volt az ok.


Bár ennek ellentmond az, hogy régebben, amíg a családdal éltem, 3 fiú/férfi is használta a wc-t, sosem fedtük le és mégsem volt szag.


És ugye sok nyilvános wc-ben sincs ilyen szag, márpedig ott sosincs lefedve.


Már az is eszembe jutott, hogy maga a Domestos kelt bennem vmi pisiszaghoz hasonló érzetet, benyomást.

2023. okt. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!