Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tartsam tisztán ezeket...

Hogyan tartsam tisztán ezeket az eszközöket?

Figyelt kérdés
25 éves friss házas nő vagyok. Ezelőtt albérletben laktunk a bérlő dolgaival. Amikor oda költöztünk a kád egy részén már lekopott a zománc és nagyon nehéz volt normálisan leszedni a vízkövet sőt nem is tudtam mert ott maradt a nyoma. A mosógép fiókja besárgult hiába sikáltam. Valamint mivel tartsam tökéletesen tisztán a csaptelepeket és a mosogató tálcát? Akármit teszek pár nap és vízköves vagy le se tudtam rendesen szedni. Most a saját otthonukba költözünk be ahol minden új és szeretnék mindent jól csinálni hogy tiszta maradjon minden. Mi a titka milyen szerrel lehet ezt elérni vagy milyen fajta rongy vagy szivacs jó erre? Akrill kádat mivel szabad? Mi szed le mindent? Mosógépet mivel lehet fixen tisztán tartani?
2023. júl. 29. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csodák nincsenek. Ami el tud sárgulni, az idővel elsárgul. A vízkő pár nap után megint ott van. Ez ilyen, az igazi lakás nem tökéletes katalógusfotó, ha belegebedsz, akkor is csak 10 percig az.

A legtisztább akkor lesz minden, ha nagyon gyakran takarítasz (nem órákig tartó súrolással, hanem olyan szinten, hogy a csapokat például gyorsan áttörlöd). Csak mániákus ne legyél, annyit nem ér az egész.

2023. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én ecetet használok a csaptelepeken, a mosdón is és a kádon is, a csempéket vízkőoldóval mosom át, amikor nagytakarítás van, de ha kemény a víz, akkor 2 nap és ugyanolyan, szóval ne aggódj rajta. Vízkőoldóval vigyázz, meg tudja marni a fémeket.
2023. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ecetes tisztítót használok letöbbször

[link]

Sok márkába, gyártótol van.

Van egy spricnis flakon, aba higítom valamennyire. Jó a csapokhoz, mosdóhoz, csempèhez, mosogatóhoz, stb. Ráfújom, szivaccsal v ronggyal áttörlöm ès kèsz. Utána vizes szivaccsal áttörlöm, ne maradjon rajta.

A durva szerek a csapok krómját megmarják.

A fehèr műanyagok öregedèssel sárgulnak, de fajtafüggők.

A mosógèpnek jó a trisós átmosás, jó zsír, kosz oldó, így munkásruháhotz 1-1evőkanállal jó. Vizlágyító is, így 60 fok fölött szintèn jó adagolni, ès olcsó.

2023. júl. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!