Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire mosogatod el a...

Mennyire mosogatod el a konyhai eszközöket, mielőtt a mosogatógépbe teszed és főzöl-e és hányszor pakolod tele egy nap?

Figyelt kérdés
Én nem győzöm a mosogatást, hiába van gép. Így is el kell mosogatni előtte az igazán problémás edényeket, a mosogatógép nem viszi le a rászáradt, leégett kaját. A többit meg gép nélkül is gyorsan el lehet mosni. Rosszul csinálok valamit??? Miért mondják, hogy annyival egyszerűbb mosogatógéppel? Ritkán főzök és így is napi 2-szer tele kéne pakolni. Nem győzöm. Valószínű a mikró hiánya miatt van ez nálunk, nem bírja a hálózat és így minden egyes melegités plusz egy edény. Egyszerűen sose fogy el a mosatlan, én ebbe már belefáradtam teljesen. Főzni is utálok már emiatt.

2021. nov. 15. 23:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az elektromos tűzhelyen nem égne úgy rá a kaja az edényre? Mások nem kinlodnak ennyit?
2021. nov. 15. 23:58
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Már bocs, de mi az, hogy nem bírja a hálózat? Mosogatógépet bírja ami közel 2000 Wattos de egy 800-as mikrót nem veszel, ami még töredékébe is kerül mint a géped. Vegyél inkább egy mikrót, és kevesebb ráégett edényed lesz, mert csak tányérnyit melegítesz.

Nálam nincs gond a mosogatógéppel, ritkán van olyan, hogy annyira odaégetem, hogy nem szedi le a gép.

2021. nov. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt mikrónk, de állandóan lecsapta a biztosítékot. Nem tudtuk használni. A mosogatógépet bírja, de csak akkor, ha nem megy mellette a mosógép is. A mikrót emiatt elajandékoztam. Fogalmam sincs hány wattos volt. Legalább 10 éve nincs mikrónk. Lehet, hogy ma már vannak olyan mikrók, amit bírna a hálózat? De a mosogatógép is öreg már, ajándékba kaptuk használtan.
2021. nov. 16. 01:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Kevesebbet fogyasztanak a mikrok is.

Semmit nem szoktam elöblíteni! Ha van kajamaradék a tányéron, pl. pár szem rizs, ilyesmi azt lekotrom róla a kukába, ennyi...

2021. nov. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem volt mosogatógépem, aztán költözni kellett és ott kellett hagyni. Pár év után most tudok majd venni, de már alig várom, rohadtul hiányzik.


Egyrészt át kellene nézetned a villamos hálózatot, mert valami gond van vele, nem jól van elosztva a terhelés. Másrészt ha én főzök és olyan fajta kaját készítek, akkor ott állok mellette és kavarom, mert tudom, hogy hajlamos leégni. Ilyen pl. a rizs, de sok más kaja is. Hülye lennék leégetni, mert tudom, hogy akkor nem győzöm sikálni. Egyébként vannak már jó drága edények, amiben nem ragad le a kaja és nem ég oda. Persze azért nem szabad órákra otthagyni.

2021. nov. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha, nektek első körben egy villanyszerelő kell.


Ha nem bírta a mikrót, akkor az elektromos tűzhelyet azonnal el kell felejteni. Különben valóban nem ég rá semmi, én indukcióst használok.


Vegyük sorba a problémát:

1. a fő gondod, hogy napi 2* kell megpakolni a gépet: ha én több fogást főzök, akkor szoktam 3*, de utána lévő napon tuti nem kell

2. a sok mosatlan oka, a tűzhelyen való melegítés miatti edények sokasága

3. a mikro hiánya miatt kell melegíteni az edényekben a kaját

4. HÍVJATOK VILLANYSZERELŐT!

5. Vegyetek egy modern mikrót.

2021. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

1: Sütőpapírt használsz?

Az edény bevonata sem mindegy.

Mosogatógéptől függetlenül.

Mi pl. olajat nem használunk, vajat, zsírt az utolsó cseppig meg lehet enni, miután sütöttél benne. Ezeknek alacsonyabb az égési hőfoka valószínűleg.

2021. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha újramelegìted az ennivalót, akkor rakj alá pici vizet. Akkor nem ég oda.
2021. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4es írja. NEM kell előtte mosogatni.


Ketnaponta indítom el, hetvegen 2x

2021. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Átgondolom, amúgy is bővíteni kéne a biztosítékokat, csak már évekkel ezelőtt olyan összeget mondtak, aminél mindig volt fontosabb költenivaló, sajnáltam rá a pénzt.

De ahogy telik az életem, rájöttem, hogy kár volt ezen spórolni, mert az eltelt életidőm, amit mosogatással töltöttem, már nem kapom vissza soha.

A mikró a megoldás, ezt régen sejtem.


A rizst én úgy tanultam, nem szabad kevergetni, de az nekem amúgy nem szokott leégni. A tejbegríz az egyik, ami nagyon ráragad, meg az edények peremére ráfő a kaja és azt se viszi le nekem a mosogatógép, rántottával is van bajom, de az is igaz, hogy főzés közben mást is csinálok és gyakran kifut a kaja, meg emiatt ég le.

2021. nov. 16. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!