Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag asztalterítőkből nem...

Műanyag asztalterítőkből nem jönnek ki a foltok?

Figyelt kérdés

Megrökönyödve tapasztaltam, hogy a pár napja vásárolt asztalterítőről nem tudom eltávolítani a rácsöppent paradicsomos pesztót. Esküszöm, az az érzésem, hogy ha pamutból lenne, kevésbé látszana a nyoma. Van erre valami módszer?


[link]


2023. márc. 30. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Mosógépben?

Áztatással?

Hipóval?

Hidrogén-peroxiddal?

2023. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld meg kevés hipós vízzel! Kicsit hagyd rajta állni, idő kell a hipónal. Domestos is jó (az is hipó, csak sűrűbb).

A paradicsom színe fogta meg a terítőt. Műanyag dobozzal is megesik paradicsomnál vagy a pörkölt olajos paprikás szaftjával, a curry sárga színével, hogy egy érdesebb, korábban sérült felületet megfog. Azt utána ha tovább súrolod akkor csak rosszabb lesz a következő alkalommal, a hipó viszont sokszor további sérülés nélkül a színt veszi el.

de van amikor nem sikerül.

2023. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, van itthon domestos, megpróbálom azzal
2023. márc. 30. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez u.n. viaszosvászon ?
2023. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Domestost/hipót ne használj, mert tönkremegy!

kend be étolajjal, hagyd egy órát állni és utána mosogatószeres vízzel le lehet mosni.

Egyébként tényleg egyszerübb pamut anyagból kimosni a foltokat- én ezért nem használok iylesmir évek óta.


4-es: Ez nem viaszosvászon, hanem müanyag terítö, a kettö igen más.

2023. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Mi baja lehet a hipótól?
2023. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem rá a viaszosvászonra, mert ez a mai viaszosvászon is textil alapanyagra felvitt lágy PVC laminátum. A lágy PVC-ben 30-40%-ban jelen levő DEHP lágyító azonban kiválóan magába oldja a szerves színezékeket. A javasolt étolaj ugyan versenghet a színezékért, de kioldani (extrahálni) nem tudja tökéletesen.
2023. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
AZ anyagát teszi tönkre, töredezni kezd, emellett nagy valószínüséggel az eredeti színt is kiszedi, azaz egy folton fehér lesz
2023. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ráraktam a domestost vízzel keverve, a piros folt maradt, ellenben elkezdett halványodni a terítő mintája
2023. márc. 30. 19:44
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Akkor bocs a rossz tanácsért. Igaza volt annak aki az anyagát kérdezte, nekem olyan van amit nem bántott a hipó. Nyilván teljesen más fajta - nem tudom miből van.
2023. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!