Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretsz főzni?

Szeretsz főzni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 18:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Amíg magam miatt főztem, amit megkívántam, meg amikor volt kedvem, akkor igen.


Amióta családnak kell kötelező jelleggel, napirend módra kitalálni mi legyen, ami megfelel mindenkinek, azóta már nem szeretek főzni.

2023. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Amióta megnősültem azóta kénytelen vagyok magam főzni, ha normális és felismerhető ételt szeretnék enni.
2023. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
#2 Te választottad! :)
2023. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

#1 A napi kötelező rutin főzés valóban nem jó, mert muszáj és időre megy, fáradtan.

Próbáld meg egyszerűsíteni!

Főzz többet és egy részét fagyaszd le kisebb adagokban. Akkor nem kell minden nap újra főzni vagy ha éppen valakinek nem tetszik amit csinálsz akkor csak ki kell venni neki egy korábbi kaját. Spagetti szószt, pörköltet, mustáros-tejfölös húst éppen úgy lehet egyszerre többet készíteni, mint mondjuk a brassóihoz való húst vagy rántott húst is. Akkor csak a sült krumplit, tésztát kell mellé frissen elkészíteni. Anyósom szuper rántott húsban és rengeteget csinál egyszerre. Ami nem fogy el az megy a fagyasztóba. Amikor kivesszük, akkor csak be kell dobni forró olajba egy fél percre és éppen olyan ropogós, finom, mint előtte.

Azt utálom én is, hogy sokáig tart a készítése naponta és ki kell találni. Ezért próbálok előre egyszerűbb dolgokban tervezni. Pl. kész párosítások vannak, mint paradicsom leves palacsintával vagy spenót virslivel, főtt tojással, krumplival, spagetti húsos és sima paradicsomos szósszal is. Ilyenkor akinek az egyik fele nem tetszik az eszik a másikból. Az egyik gyerekem utálja a spenótt, de szereti a többit, ő ilyenkor krumplit eszik virslivel, tojással. A másik gyerekem vega, neki van a sima paradicsom szósz, nekünk a húsos.

Vannak gyorsan elkészíthető kaják, amik érdekesek is, mint darált hússal készíthetsz könnyen hamburgert - nem hosszabb mint kiolvasztani egy fagyasztott húspogácsát. Egyik alkalommal mehet bele a zöldség mellé sajt is, máskor meg kicsit másféle fűszer. Szeretem a tortijjat, pita-t, ahhoz gyorsan meg lehet sütni a húst (apróra vágott csirkemell, nem kell sok, vagy darált hús), de lehet helyette/vele gomba, tofu, camembert sajt. Joghurt+kevés majonéz+fokhagyma+kapor=szósz mellé, apróra vágott zöldség, mint paradicsom, paprika, uborka, káposzta, hagyma, ki mit szeret és utána mindenkinek csak ízlés szerint meg kell tölteni.

2023. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Igen, nagyon.
2023. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Hobbiként biztos jó, ha valakinek ez a perverziója. De kötelezőként rettenetes, főleg hogy én alapból nem is szeretem a koszolást, gusztustalan zsíros-húscafatos pepecselést, és a ruhámba-hajamba beleivódó kajaszagot, ami a főzéssel jár. Nem élvezem, rühellem, és nagyon sajnálom a ráfordított időt. 2 dolog miatt csinálom mégis. Egy: a rendelt kaja nagyon csekély mennyiség, ahhoz képest meg drága. Kettő: enni a saját kajámat szeretem a leginkább, úgy, ahogy én készítem, és minden második nap (kétnaponta főzök) jólesik az is, hogy igazán frissen ehetem. Inkább bevállalom a szívást a főzéssel, minthogy másvalaki ízlése szerinti, dobozban szottyasztott ételen éljek.
2023. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeretek. De csak egyszerű ételeket csinálok, és 3 napra valót szoktam egyszerre megfőzni, mert azért jobb dolgom is van mint minden nap főzőcskézni:). Külön magamnak( mert betegség+ laktózérzékenység + fruktózérzékenység, egyéb intolerancia, + némi allergia, és nagyobb fogyás utáni súlytartás miatt én diétázom), és külön a férjemnek.

Nem igazán eszem olyat amiről nem tudom miből készült, mert a fenti problémák miatt bármikor rosszul lehetek, ha olyasmi van benne ami nálam problémát okoz, pl gyümölcs, étolaj, ecet, hagyományos tej, tejföl, joghurt, kefír...

2023. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!