Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Így eldugulhat a mosogató?

Így eldugulhat a mosogató?

Figyelt kérdés
A lefolyónyíláshoz van téve van egy beleilleszthető, kivehető fém szűrő (már eleve azzal együtt adták, nem én vettem hozzá), amiből ki szoktam önteni a benne levő cuccot. Ha kisebb darabkák mégis lejutnak a lefolyóba, attól még nem dugulhat el a mosogató, ugye?
2023. jan. 25. 16:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem a legjobb módszer, de nekem sokkal egyszerűbb a szűrő tartalmának kiöntése után a benne maradt pici darabkákra vizet engedni, azaz odatartani a csap alá, és hagyni, hogy ezek lemenjenek a nyíláson, mint ezeket kiszedni a szűrőből.
2023. jan. 25. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában pici daraboktól nem. Hanem zsíros lé rakódik le a cső falán, aztán az fog meg kisebb darabokat, és vastagszik.

Ha szifon van a mosogató alatt, az a darabokat szötyit megfogja. A hattyúnyakas bűzzárón átmegy.

2023. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
időnként szoktam lefolyó tisztítót is bele küldeni, mert nálunk még úgy is eldugult.
2023. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A dugulást sokszor az okozza hogy az elvezető cső lejtése nem megfelelő (1%) egy adott szakaszon (kontrás ) és itt le-ki-rakódik a zsír és egyéb szennyvíz darabkák,melyek híznak és híznak az évek alatt,majd eldugul teljesen úgy,hogy stroke- szerűen lefordul egy nagy darab zsírpacák,és az teljesen elzárja a csövet a keresztmetszetében.

A másik ritkább dugulási ok, hogy a te levezető szennyvízcsövednek a leágazási részén , az 50/110 kereszt ágnál,a fentebbről jövő 110mm alapgerincen az állandóan folytonos csurgó szennyvíz ,ott egyfajta szakállat ránöveszt belül, és mint 1 cseppkő képződmény a cső belsejében konkrétan elzárja az 50-es ág itteni betorló részét ,és így nem tud már elfolyni a te szennyvized,amit te dugulásként érzékelsz.

remélem érthető.. :))

2023. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy 4-es írja.

Maga az, hogy mit engedsz le a mosogatóban az kevésbé gond ha nincs olyan hely ahol tömődést tud okozni.

Nálunk sajnos van egy ilyen élesebb kanyar a lefolyóban és messze, kb. 8 m távolságban a mosogatótól. Nem a kis darabkák, hanem a zsíros szennyeződés amik dugulást okoznak.

A duguláselhárítót először 6 év után kellett kihívnunk az építkezés/beköltözés után, aztán cirka 2 évente beáll a lefolyó. Próbáltunk mindenféle módszert, de a távolság miatt egyik sem hatékony csak ha csőgörénnyel átfúrják, tisztítják.

Amit a duguláselhárító javasolt, hogy időnként a zsírlerakódás csökkentésére a mosogatóban egy mosogatógép kapszulát/tablettát tegyek ebbe a fém szűrőbe és amíg megy a mosogatás, ezt is beleoldja a melegvíz, kicsit segít a csővezetékben is csökkenteni a lerakódást. De ezt legutóbb mondta csak, azóta még nem telt el annyi idő, mint a dugulásig szokott, nem tudom beválik-e.

Mindenesetre ha lehet a zsírt, olajat ne öltsd a mosogatóba. Mostanában papírtörlővel ki szoktuk törölni inkább az edényből ha sok van benne és kidobjuk a kukába, utána mosogatjuk.

2023. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
El. Simán. Van, ami átfolyik a szűrőn. Pl a zsír is, és egyéb apró darabok, amik képesek dugulást okozni.
márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!