Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hamuval való munkához milyen...

Hamuval való munkához milyen védőkesztyűt érdemes használni?

Figyelt kérdés
Bejött a fűtési szezon és naponta elég sokat kell a kazánunkat kihamuzni, bezsákolni stb. Van most valami egyszerű kesztyűm, de két dologban nem vált be. Az ujjhegyeknél gyorsan elhasználódik, kilyukad, így nem fed. Átereszti a hamut a kézfejen és egy idő után olyan érzés, mintha nem is lett volna rajtam. Ráadás: a bőrömön allergiás reakciók jelentkeztek vagy a hamutól vagy a kesztyűtől. Nektek erre a célra mi vált be, hogyan tudnám ezeket a problémákat megszüntetni?
2022. dec. 18. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Semmilyen kesztyűt nem használok.
2022. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem marokkal kell kiszedni,hanem kis lapáttal.
2022. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1: De nem szárad ki a bőröd tőle és nem lesznek koszos a körmöd? A kesztyű nekem elsősorban azért lenne fontos, hogy ne kelljen minden alkalommal alaposan megmosnom.
2022. dec. 18. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:
2: Lapáttal szedem én is ki a hamut, de ahogy porzik a hamu, még így is kapok belőle eleget a jelek szerint.
2022. dec. 18. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Én mártott kesztyűt használok az ilyesmihez, minden barkácsboltban van. De ha ilyen problémád van talán egy hamuporszívó hasznos lenne.


[link]

2022. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hamu nem allergiás reakciót okoz, hanem a fa kálium és nátrium tartalma erős lúgot képez a bőr víztartalmával. Ez a lúg kezdi ki a kezedet, a körömágyadat. Ha érzékeny bőrű vagy, sajnos neked minden alkalommal alaposan kezet kell mosni, és körömkefével is sikálni a köröm alatt, hogy ne maradjon semmi a lúgból sem a bőrödön, sem a körmöd alatt!

Vagy gumikesztyűt kell venni a munkakesztyű alá.

2022. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy meleg a hamu vagy hideg


a meleghez kovácskesztyűt, a hideghez semmit - nem lesz tőle semmi bajod :)

2022. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!