Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítsak ki egy...

Hogyan takarítsak ki egy ágyat, amit ágynemű nélkül használtam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy alakult az élet, hogy eddig öcsémmel voltam egy szobában, de most megkaptam bátyám szobáját és végre egyedül vagyok. Viszont ez a szoba elég kicsi és azt mondják, hogy mióta ideköltöztem büdös van itt. Nagyon figyelek a személyes higéniámra, a környezetemre is, rendszeresen takarítok, viszont még így is ezt mondják. Én őszintén nem érzem és az egyetlen következtetés amire jutottam, az az, hogy az ágyam lehet büdös. Ágynemű nélkül használom egy jó ideje, nekem így kényelmes, a takaróm is nagyon vastag, amire ha huzatot rakok, akkor kibírhatatlan lesz a meleg, de így még pont jó általában. Neki nyomtam az orromat és szagolgattam, nem éreztem semmit, de lehet csak simán hozzászoktam és ezért. Nos most már a kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan kezdjek neki a takarításának? Fogalmam sincs, hogy egy ilyet hogyan kezdjek el, főleg decemberben, mikor hideg van, szóval még meg sem nagyon szárad. Köszönöm a válaszokat előre is!

2022. dec. 1. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges emiatt extra stresszt csinálni, adott esetben a szobának is lehet szaga, lehet, hogy keveset szellöztetsz, esetleg ott eszel, ezek mind okozhatnak kellemetlen szagokat, vagy csak az a gond, ogy a szoba kicsi és hamar elhasználódik a levegö. (Egy-két óránként nyisd ki az ablakot teljesen 5-10 percre, akkor a szoba nem hül le, csak a levegö cserélödik ki)

Az ágyat viszont tényleg nem célszerü ágynemü nélkül használni, egy lepedö alulra, illetve takaróként használhatod csak a huzatot, ha túl melegnek érzed, vagy egy második lepedöt is.

Az ágyat/matracot "kimosni" nem lehet, csak bepenészedik. Amit tehetsz, hogy reggelente felállítod valamelyik élére, így körbeszellözik.

2022. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de ez elég gyenge belemagyarázás, hogy egy vastag takaró a huzattól lenne kibirhatatlan meleg...


Nem higiénikus ágynemű nélkül használni... KÉpzeld el, mennyit izzadsz éjszakánként, az mind belemegy a bútorba... Pffff.....

2022. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat javíthat a helyzeten, ha rendszeresen kiporszívózod a matracot, ágybetétet. Rengeteg poratka él bennük, ami elkerülhetetlen, de a számuk így lecsökkenthető. A lepergő bőrdarabkáinkkal táplálkoznak, és hát vannak anyagcsere termékeik is. Ha nagyon elszaporodnak, allergiát is okozhatnak.
2022. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vegyél pumpás "Air Vick Aqua Mist"et.

Nagyon jól szagtalanít mindenféle szövetet, légteret is.

Először csinálj próbát nem látszó kis helyen.

2022. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4: lehet, hgoy szagtalanítja, de attól még a masszív izzadság és egyéb atka-táptalaj ott marad a bútorszövetben...
2022. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: természtesen takarítás után gondoltam, hogy használja..

Azt hittem egyértelmű :)

2022. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
OK, futva olvastam... :)
2022. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ágynemű nélkül használom egy jó ideje, nekem így kényelmes"

Mitől kényelmes, hogy nincs alattad lepedő?...

2022. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, kérdező!


Ha magát az ágyat akarod takarítani, azzal javaslom várd ki a nyarat.


Mindemellett jó lenne tudni:

Mennyire szedhető szét.


Kellemtlen szagot milyennek tudnád leírni?


Az is lehet, hogy csak tesód hormon illata van a levegőben, ami bántja orrodat.


De pl por is kb minden szagot felvesz.

Érdemes egy teljes szoba kipakolós portalanítást csinálni, majd ahogy pakolsz vissza, mindent letisztítani.


Ha ez után is szag van, akkor ágy vagy csak elszívod a levegőt.


Nekem a szobám 3x3m-es, de 1 óra alatt elszívom a levegőt.


Pár centire résre van hagyva az ablak bukón.


Az ágyneműt hetente érdemes mosni sok ok miatt.


Azt pedig teljesen átérzem, hogy a sima lepedők irritálóak, azokat én se szeretem, de elmentem méteráruba és kerestem olyan anyagot, ami puha, nem irritál. Levarrtam széleit és üdv puha lepedő.


De van egy nyúlós kellemes anyag is, őt nyáron szeretem, mert nem melegít.


Ha nem is használsz rendes lepedőt, akkor valami más anyagot dobj magad alá.


Az ágy szagtalanításra használj szódabikarbónát.

Cipőkbe is szokták használni.


Ágyban pedig a szemmel nem látható élősködőket is elűzi.


Rá kell szórni és beledörgölni, hagyni rajta 1 órát, utána minimálisan nedves ronggyal is átdörgölöd a cuccal együtt, átjahszárítózod szárazra és porszívóval eltakarítod a port.


Ha ez se szűnteti meg, akkor elszívod a levegőt vagy maga a fal itta be a szagot.


Akkor teafa illóolaj párologtatása. Több alkalommal.

Gombaölő is.


Nem egy rózsa illat, de hatásos, ha a levegőben van valami.


Apropó gomba: nézz körbe szoba pakolás-tisztításakor van-e nyirkos hely vagy pl penészfolt valahol. Az is lehet fura szagú.


Természetes illóolajakat érdemes illatosításra használni.


Amin vegyvédelmi jel van, azokat kerüld. Ilyenek a légfrissítők is... Amik csak keverednek a büdös szagokkal és rosszabb + harapni lehet, szádban érzed őket.


Természetes illóolajak vagy gyógynövények, ha illatosításról van szó.


Más szag forrás most hirtelen nem jut eszembe.

2022. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hajszárítózod*


Bocsi, hajlamos vagyok megkeverni betűket.

2022. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!