Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy oldjam meg az ágyazást...

Hogy oldjam meg az ágyazást gumis lepedővel?

Figyelt kérdés

Eddig régi hagyományos lepedőt használtam, nem gumist. Az ágyon nyáron egy vékonyabb pléd van, télen egy pokróc. Este a plédre/pokrócra ráraktam a lepedőt és rá az ágyneműt. Reggel elraktam az ágyneműtartóba az ágyneműt és a lepedőt, a pléd/pokróc pedig maradt az ágyon.

Gumis lepedővel mindezt sokkal nehezebb megcsinálni. Körülményes minden nap a gumis lepedőt feltenni és levenni az ágyról és az idő is elmegy rá közben. Hogy oldjam meg? Ti, hogy szoktátok?

A régi lepedők már nincsenek meg és mivel gumisat árultak csak abból vettem párat.



2021. dec. 13. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Miert veszed le?
2021. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Hogy elrakjam az ágyneműtartóba az ágyneművel. Furcsán nézne ki, ha csak az ágyneműt tenném el és az ágyon lógó pokrócra egy gumis lepedő lenne rárakva nappalra. Hamarább is piszkolódna a lepedő. Itthon vagyok napközben is és a szobában van az ágy is, rendezettebb a szoba, ha az ágyneműtartóban van az ágynemű.
2021. dec. 13. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs agyterítő az ágyon?
2021. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel egy szép ágytakarót es csak siman rateríted az ágyneműre reggel.
2021. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Matrac és ágyneműtartó is van? Azért ez nagyon ritka. Nem szokták elrakni így az ágyneműt, csak leterítik. Ha mégis elrakod, sztem maradjon a lepedő, mert egyszerűbb azt mosni, mint a matracot. Aztán leteríted.
2021. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimtől én is ezt hoztam, hogy az ágyneműt azt okvetlen minden reggel el kell tenni az ágyneműtartóba. Leszoktam róla, mi több, Őket is leszoktattam róla. Letakarod az ágyat egy ágytakaróval és ennyi. Persze ha a hálód egyben a nappali (értsd garzonban laksz), akkor az már nem biztos, hogy megfelelő ha pl. fogadsz vendégeket, de max. akkor teszed el az ágyneműtartóba, ha jönnek hozzád. Szóval én így szoktam! Reggel a párnákat megrázom, megigazítom, a takarót félbehajtom és az ágyat leterítem. Csak a vendégszobában szoktam eltenni az ágyneműt.
2021. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Még ha a nappaliban is lenne a hálórész, akkor sincs túl sok különbség egy ágynemű nélkül és egy ágyneművel alatta leterített ágy között szerintem. :)

Random kattintásra, itt egy ágytakaró + díszpárnák.

[link]


Nem látszik, hogy van-e alatta egy paplan, vagy sem... Ha rendesen ki van simítva.


Nálunk is hasonlóképpen van.

2021. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem egészséges elrakni az ágyneműt, sokkal jobban meg tud száradni, ki tud szellőzni, ha nincs behajtogatva egy zárt ágyneműtartóba.

Én mindig kiterítem, megigazítom, csak akkor takarom le ágyterítővel, ha jön valaki (külön van a háló a nappalitól)

Ha pedig olyan programunk van, akkor ágyazok be csak, évente 2-3 szor.

2021. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy nagyon kicsi a szoba, nincs külön nappali és hálószoba. A számítógép széket leszámítva az ágy az egyetlen ülőhely. Nem matrac, hanem egy kettépattinthatós ágy van ágyneműtartóval.


Az ágyterítőt és a díszpárnákat hova szoktátok rakni éjszakára?

2021. dec. 14. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szekre
2021. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!