Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Felültöltős mosógépbe ha a...

Felültöltős mosógépbe ha a dobba a ruhákba teszem a mosóport, öblítőt, okozhat foltokat?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam,hogy mint ha ahova öntöttem az öblítőt,mosóport,ott foltos marad. Járt már így más is? Hova rakjam akkor a mosószert,öblítőt? A tartályból nem jön ki.
2010. szept. 29. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Elsőnek takarítsd ki alaposan a tartályt. Nagyon pocsék meló, de az öblítőt mindenképpen a tartályba tegyed. A mósóport én rétegenként raktam a ruhák közé, mert azt sokszor nem mosta bele a víz a dobba. A folyékony mosószert meg az adagológömbbel a dobba a ruhák közé. Próbáld meg, hogy öblítőszer helyett ecetet használsz. 1 mosáshoz max. 0,5 dl 20%-os ecet az öblítő tartályába. Én itt olvastam pár hónapja ezt a módszert, azóta nem használok öblítőszert, csak ecetet, ami még a maradék mosószert is kiveszi a ruhákból. Nem lesz ecetszagú a mosott cucc, a mosószer illata érződik, finom, puha minden, és még antisztatizált is. Érdemes letesztelned. Nekem is felültöltős gépem van, ja még egy: Ne pakold meg nagyon a dobot, legyen helye a ruháknak forogni. Ez is okozhat foltosságot.
2010. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mosóport és az öblítőt/ecetet soha ne öntsd egybe. Mivel az öblítőnek elvileg az a fő célja, hogy a mosóport közömbösítse, ha reakcíóba lépnek, akkor felbontja a mosóport, és gyakorlatilag sima vízzel fogja a gép kimosni a ruháid.


Én is ajánlom az ecetet, nem rohad bele a tartályba, mint az öblítő, vízkőmentesíti a mosógépet (pontosabban nem lesz vízköves), valamint a mosószer közömbösítésével antiallergénné teszi a ruhákat. Az öblítők sajnos - főleg ha nem rendesen öblíted ki a ruhákat az illat miatt - elősegítik az allergia kialakulását, hiszen miközben a ruhát hordod, folyamatosan vegyszerrel érintkezik a bőröd.

2010. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!