Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mossátok a ruháitokat?

Hogy mossátok a ruháitokat?

Figyelt kérdés

Ki hogy mossa a ruháit? Például:

Színek szerint külön? Fehér, sötét, színes?

Anyag szerint külön?

Kinti benti ruhák külön?

Fehérneműk külön?

Törölközők külön?

Vagy mindent bedobtok egybe?



2022. okt. 18. 13:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Törölközőt, konyharuhát külön, a többinél magasabb hőfokon. Ágyneműt a mérete miatt külön. A többit színek szerint válogatva: fehérek, szürkék, kékek+zöldek, pirosak, feketék.
2022. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sötétet és vilàgosat külön, nagyon ritkán egy tiszta fehér mosás is összejön. Mindkettőből 30 és 40 fokos kategória is van. Vannak amiket fixen 30 fokon szabad csak, a vastagabb, koszosabb ruhákat (pl. nadrág, férfi edzős póló) fixen 40 fokon mosom, a többit pedig aszerint válogatom, hogy éppen milyen mosást akarok beindítani. Az ágynemű majdnem egy egész adag, így azt külön mosom, a törlőrongyokat szoktam mellétenni, illetve törölközőt, ha éppen olyan színű van elöl.
2022. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Míg egyedül laktam addig nem is volt szenyeskosaram, mindent egyből a gépbe dobtam, ha tele lett elindítottam 40 fokon.


Mióta van asszony azóta már háromfakkos szennyeskosarunk van:fehér, fekete, színes.

Pont egy mosásnyi hely van benne, ha megtelik megy a gépbe, 30 fokra. Kivéve ha betegek voltunk akkor 60 fokra.


Majd ha lesz gyerek megint változik a helyzet

2022. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NTBS ***** válasza:
100%
Gépben. Színesek fehérek külön.
2022. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Sötét40fok(ebben van fekete, kék, piros meg ami kicsit enged), világos+fehér40fok(ezek nem fogjàk össze egymást), törülköző néha ágyneművel együtt 60fok, konyharuha 60fok, függöny 40fok, takarók, plédek 40fok. Általában Tomi mosószert használok, Coccolino, Silan vagy Lenor öblítővel.
2022. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Fehérneműk: külön, 60 fokon.

Törölközők külön, 60 fokon

Fehér ruhák: külön, 40 fokon.

Sötét ruhák: egyben. Fekete, sötétszürke, sötétzöld, meg minden más sötét szín, 40 fokon. Ha szükséges, akkor itt anyag szerint is válogatok, ha van közte kényes darab.

Világos, színes ruhák: ugyanaz mint a sötéteknél, egyben, 40 fokon, ha sz6ükséges anyag szerint válogatok.

Ágynemű: külön, 60 fokon

Mindenféle takarító, törlőkendő: külön, 60 fokon.

2022. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szín és anyag szerint is válogatok.
2022. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ágynemű, törölközők akár egyben is (60°). Konyharuhák 90°, függönyökre külön program van 40°, minden más 30°.

Szín szerint nem válogatjuk, de ha új színes ruhát kellene mosni, forró vízben kipróbáljuk, hogy megfesti-e a vizet. Ha igen, akkor csakis színesekkel mossuk. A többi színes ruha nem engedi a színét, tehát együtt mossuk a világosakkal, akár fehérekkel is, semmi gond a beszíneződéssel.

2022. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én így válogatom:

- világosak (ebbe mennek a fehérek és a világos színesek, egyikből sincs annyi hogy egy önálló adag összejöjjön)

- sötétek (az 1-2 piros színű cuccunk is ide kerül)

- törölközők és egyéb rongyok

- ágyneműhuzat

- kényes anyagok / farmer (ezek alacsonyabb centrin és mindig szárítás nélkül)

2022. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Színek szerint külön? Fehér, sötét, színes?

Fehér, fekete, kék, piros kupacok vannak. Fehérbe megy, ami fehér alapon mintás, és tudom, hogy nem fog. Feketébe a sötétkék cuccok is. Pirosba a rózsaszín, narancssárga, barna ilyesmik. Kékbe a kék, szürke, szürkésbarna. Az egyenlően fekete-fehér mintás ruháimat a kékkel szoktam mosni.


Anyag szerint külön?

Általában nem, de ha valamit kényesnek érzek (pl. melltartók) azokat mosózsákba teszem. A pulóvereket külön mosom, kímélő programmal, mosózsákba téve, hogy a centrifugálás ne szedje szét. Régebben nem centrifugáltam őket, de szétpárásították a lakást, meg egy örökkévalóság volt, mire megszáradtak, és úgy éreztem, hogy a sok víz miatt a szárítón úgyis kinyúlnak.


Kinti benti ruhák külön?

A kinti nadrágokat külön mosom, a kabátokat meg általában egyenként amúgy is.


Fehérneműk külön?

Nem.


Törölközők külön?

Általában igen, külön mosom 60 fokon, minden hétfőn összeszedve az összeset, de ha csak egyet akarok mosni, azt bedobom a többi közé 40 fokon.


Ariel folyékony mosószereket használok, külön fehérnek és színesnek valót, öblítőként Frosch-t. A normál öblítőkre nagyon allergiás vagyok, ha nem használok semmit, vagy ecetet, akkor nekem jobban porzanak, kopnak a ruhák.

2022. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!