Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe mennyi ideig...

Mosogatógépbe mennyi ideig elég egy másfél kg-os doboz só?

Figyelt kérdés

Beko mosogatógépünk van. Vadonatúj. Szépen mosogat, viszont a sótartály kijelzője egy hét után már jelez, hogy sót tegyek bele. Először azt hittem, tapasztalat híján nem jól tettem rá a kupakot, de másodszor is pont egy hétig volt elég a só. Pont ilyen márkájú gépe nincs senkinek az ismerősök között, de mindenki azt mondja, akár hónapokig is elég a só.

Naponta egyszer megy a gép.


2022. máj. 22. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mosogatás gyakorisága mellett attól is függ, hogy milyen sűrűn regenerál. Ezt a használati utasításban benne kell, hogy legyen, hogy hol lehet beállítani a regenerálást és hogy milyen vízkeménységhez milyen beállítás szükséges. Minél keményebb a víz akkor értelemszerűen minél magasabb fokozatra van szükség és az jobban fogyasztja a sót is. Nem tudom a Beko alapból milyen beállításon van. az én Ikeás Medelstor gépem gyárilag középértéken volt és meg kellett néznem, hogy nálam milyen kemény a víz és ahhoz igazítani (feljebb kellett vennem)a vízlágyítási fokozatot.
2022. máj. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Nekem Gorenje van. Előtte bosch volt.

Amikor a Bosch-t használtam a só amit vette bele a pennyben ilyen nagyobb darabokból álló kristályos volt. Tehát szemmel jól látható nagyobb darabok. Sajnos az a gépem elromlott és vásároltunk egy gorenjet. Ritkán járok már a pennybe, inkább a sparba vagy a Rossmannba. Azért hogy ne menjek sok féle itt vettem sòt hozzá. Ez a fajta nagyon apró szerintem valami zúzott, darált...(nem tudom, hogy fogalmazzam meg). Nagyon gyorsan kifogy kb ahogy írod max egy hét. Pont ezen járt a gondolatom, hogy veszek nagyobb fajtát mert lehet amiatt van.

2022. máj. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igen a sók fajtája is hozzájárulhat, hogy esetleg gyorsabban fogy a só, de erre nem esküszöm meg. Én pl az Aldis Tandilt vagy a Lidl W5 sóját használom ami nagy szemcsés ugyan úgy mint a Pennys. Használtam régebben Finish és Somat sókat is azok finomra voltak őrölve, de azt még nem mondom már, hogy több vagy kevesebb ideig bírták.
2022. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Be kell állítani a só adagolást a gépem. Nézed meg, hogy a lakóhelyeden milyen kemény a víz és annak megfelelően be tudod állítani. Egy hét alatt akkor fogyhat el, ha naponta 2-3x is megy a gép.
2022. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én közepesen kemény vizet állítottam be, heti kb. 10x megy a gép, 5 kilós dobozos só kb 6 hónapig tart.
2022. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben rákérdeztem a Beko online szervízszolgálatánál, azt mondták, így, hogy nálunk a maximumra van állítva a vízkeménységi szint, simán előfordulhat, hogy egy hét alatt elfogy. Példának írta, hogy közepes vízkeménységnél 52 literenként ad hozzá sót a rendszer, nagyon kemény víznél meg 9 literenként. Ha baj van a sóval, akkor az edények is sósak lesznek. Mi ilyet nem tapasztaltunk. A poharakon éreznénk.

Azt nem hiszem, hogy a só mérete befolyásolná, hiszen az még az első mosás alatt teljesen feloldódik a vízben.

2022. máj. 22. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Kell is amúgy a maximális regenerálási szint? Mert ugye pl sok gyártó azt írja, hogy meg kell nézni a helyi vízmű honlapján a vízmennyiséget és az alapján állítsa be a tulaj a vízlágyítást.
2022. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"vízmennyiség" helyett "vízkeménység"
2022. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, megnéztem, itt Balassagyarmaton nagyon kemény a víz. A mosogatógép mellé adott tesztcsíkkal is ellenőriztük, a legmagasabb szint jött ki azzal is.
2022. máj. 23. 09:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez így megfelelő. Használhatod nyugodtan az olcsóbb lidlis sót is, ugyan az a vegyület mint a dragább.
2022. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!