Az ecetes takarítás tényleg környezetbarát?
"Mit vizsgáltunk?
Az ecet fertőtlenítési hatékonyságát összevetettük más olyan szerekével, amelyeket az emberek általában fertőtlenítésre használnak, ezért 5 különböző háztartási tisztító-fertőtlenítő szert teszteltünk laboratóriumban:
- Domestos Extended Power Pine Fresh
- Sanytol univerzális fertőtlenítő spray
- Frosch ecetes tisztítószer
házilag elkészíthető keverék
- 20%-os étkezési ecet
A Domestos Extended Power Pine Fresh hatóanyaga a nátrium-hipoklorit (4,5%), sokaknak a termék egyet jelent a valódi tisztasággal, ezért rendszeresen és a biztonság kedvéért bőven adagolva alkalmazzák.
A Sanytol univerzális fertőtlenítő spray hatóanyaga a didecyldimethylammonium-klorid (0,1-1%), előszeretettel fújkálják a háztartásban mindenhova, mert még az illata is kellemes. Holott mindkét említett hatóanyag asztmát okozhat, illetve egyéb egészségi problémákért is felelős lehet.
A Frosch ecetes tisztítószer hatóanyaga az ecetsav (5-10%), a termék EU Ecolabel címkével rendelkezik, ami azt jelenti, hogy független hitelesítő szervezet vizsgálata igazolja a termék környezetbarát mivoltát.
A Tudatos Vásárlók által ajánlott házilag elkészíthető keverék (melynek receptjével és egyéb praktikákkal hamarosan induló, ingyenes ÖkoKöreink egyikében ismerkedhetsz meg, ha csatlakozol) egy általános tisztítószer: egy vizes oldat, ami fele arányban tartalmaz étkezési ecetet és 5%-ban gyógyszertári alkoholt. Az étkezési ecet pedig 20%-ban ecetsavat (80%-ban vizet) tartalmaz.
Az eredmény
✓ 60 perc alatt szobahőmérsékleten az összes vizsgált szer rendelkezik baktériumölő és gombaölő hatással.
✓ A 20%-os étkezési ecet gyakorlatilag tökéletesen fertőtlenít.
✓ az 5-10% ecetsav tartalmú Frosch ecetes tisztítószer is ugyanilyen jól szerepelt a vizsgálaton, ami azt jelenti, hogy a 10%-os étkezési ecet is hatékonyan fertőtleníthet.".
Tessék egy kutatás.
Itt aztán mindenről volt szó gyerekek csak éppen tematizálva nem volt hogy miről is vitatkoztok. Akkor ezt megteszem én:
Szóval 3 tulajdonsága van alapvetően a tisztítószereknek ha azt akarjuk megtudni mennyire környezetbarátak.
(igazábol csak kettő de ha a harmadik nem teljesül akkor használni is felesleges így onnantól irreleváns hogy mennyire környezetbarát vagy nem)
1: Mennyire szennyező a gyártása
2:Mennyir szennyező a LEBOMLÁSA
(és ezt nem mondta senki holott elég sarkalatos pontja a környezetbarátságnak hogy mi milyen anyagokra bomlik hulladékként)
3: Értelemszerűen hogy mennyire baktericid, fungicid, virucid hatású. Mennyire oldja a vízkovet.
Ezekbe bele kell menni egyenként szétszálazva különben érdemi vita helyett csak veszekedés megy.
"Aztán mondja már meg valaki, hogy amit baktériumokkal állítanak elő, az mennyire lehet antibakteriális? Csak én érzem az ellentmondást?"
Igen, csak te. Ez pont az a téma ahol a "józan paraszti ész" sokszor hibás következtetést eredményez.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!