Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen fűkaszát ajánlotok...

Miss Endzsi kérdése:

Milyen fűkaszát ajánlotok kistermetű nőnek, ami nem nehéz, és 100 ezer alatt van?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

Egyébként alapból szerintem kicsit hibás csak a súlyából levonni azt hogy mennyire lesz könnyen használható egy gép.


-A könnyebb gép általában gyengébb ezért hosszabb ideig fogod cipelni /súly/teljesítmény optimális arányra kéne törekedni.


-Nagyon sokat számít a jó minőségű és jól beállított hám


-A kaszálás közbeni fáradtság érzet jelentős része nem a gép súlyából származik hanem a rezonanciából,ezért ha kényelmes kaszát akarsz semmiféleképpen se olyat vegyél amiben nincs rezgés csillapítás.


-Érdemes elgondolkozni azon is mennyi idő tud elmenni azzal hogy pl nem lehet szerszám nélkül fejet cserélni a gépen.



Egyébként meg az olcsóbb kategóriás gépeknél (sajnos 100.000 alatt már azok) a ráírt lóerő sokszor költői túlzás. Én egy olcsó és nehéz nagy gépet használok /hecht 154/


Én azért választottam ezt mert a közelben van képviseletük és ha valami bajom van akkor van hozzá minden.

2022. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Láttam van olyan, ami hevederes, nem pántos. Az volt a bajom, hogy ha csak az egyik vállamat húzza a súly, akkor fáj a derekam.
2022. ápr. 10. 17:38
 13/24 anonim válasza:
Eszedbe ne jusson pántosat venni, az arra való hogy a ház előtt a 15x1méteres sávot levágd 5perc alatt(bár ha ez a cél vegyél nyugodtan kb bármit).Konkrétan ártalmas az egészségre a pántos verzió.
2022. ápr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Mármint most lehet félre értettük egymást de a csak egy váll húzós verzióra mondom hogy felejtős
2022. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
[link] ilyet vennék hozzá.
2022. ápr. 10. 17:51
 16/24 anonim válasza:
Ez teljesen, oké egy kb 70ezer forintos fuxtec gépet egyszer próbáltam is, és korrektnek tűnt. Amúgy a legfontosabb infót nem írtad le hogy kb mekkora és milyen területre kéne a gép?
2022. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
3300nm, átlagos fűszálakhoz.
2022. ápr. 10. 18:00
 18/24 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom mennyi idős vagy és mennyire vagy jó erőben ,de ha elbírod én biztos hogy a nagyobb gépek irányába mennék (nem ráírt lóerő hanem cm3),mert egy ekkora területen már nagyon sok időt lehet szöszmötölni egy kicsivel.Ráadásul több szöszmötölés = több üzemóra ,ami meg az élettartam rovására is fog menni.
2022. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ilyen hevederrel jó lesz a nehezebb is, nehezebb darab van kölcsönben is, csak vállpánt van hozzá, hevedert még nem próbáltam.
2022. ápr. 10. 18:24
 20/24 anonim válasza:
Menni fog neked szerintem akkor ha már van tapasztalatod is, 100-as benzint tankolj jó olajjal, meg zsírozd a szöghajtást és akkor 2-3szezont tuti kibír az olcsó géped is.
2022. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!